Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy. Jak uczniowie idący do Emaus, nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak zobaczymy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech ta niedzielna Eucharystia będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem.
 2. Nadal przeżywamy czas radości z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół przypomina, że mamy jeszcze czas na przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej. Nasze grzechy i słabości, powierzone miłosierdziu Bożemu w sakramencie pokuty, stają „błogosławioną winą”.
 3. Trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny. W tym roku jest to również Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii wg Świętego Marka. Przed każdą Mszą Świętą czytamy kolejne fragmenty tej Ewangelii, w nawiązaniu do hasła i programu duszpasterskiego „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, który wprowadza nas w Tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
 4. Za tydzień w niedzielę 25 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się wspólne spotkanie dzieci oraz rodziców z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 5. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest on głównym patronem naszej Ojczyzny. Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Msze Święte w niedziele są odprawiane w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 7. Razem z Panem Kościelnym zwracam się z prośbą do mieszkańców Zalesia o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w ramach ustalonej kolejności, które planujemy w najbliższą sobotę 24 kwietnia ok. godz. 9:00.
 8. Top-Optyka z siedzibą w Karczewie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w czwartek 22 kwietnia br. na parkingu przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych w godzinach od 9:00 do 10:30. Zapisy i rejestracja pod nr tel. 690 070 902. Podczas badania istnieje możliwość konsultacji okulistycznej w zakresie zaćmy. Badanie w pełnym reżimie sanitarnym, przeznaczone jest dla osób powyżej 15-go roku życia.
 9. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 10. W poniedziałek 12 kwietnia br. zmarła śp. dr Alicja Michalska, która w ostatnim czasie przez wiele lat była lekarzem Ośrodka Zdrowia „Medica” w Czernicach Borowych, wykonując swoją pracę na rzecz pacjentów z wielkim oddaniem. Ponadto w naszej parafii była współzałożycielką wspólnoty „Matki w modlitwie”. Dogłębnie znająca Pismo Święte, które przeczytała dwanaście razy, zostawia nam przykład pięknego apostolatu religijnego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 23 kwietnia (piątek) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny.
 1. Zmartwychwstały Pan dał się poznać przestraszonym uczniom dopiero wtedy, gdy wyjaśniał im pisma oraz łamał dla nich chleb. Niech Bóg napełni nas swoim pokojem i nam pobłogosławi na rozpoczynający się Tydzień Biblijny, abyśmy również mogli poznawać Jezusa Chrystusa w lekturze Pisma Świętego i Eucharystii.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa