Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy i jednocześnie VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać w Kościele w Polsce pod hasłem roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Pismo Święte jest najważniejszą księgą dla całego Kościoła, ponieważ zawiera objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie, dlatego po Mszy Świętej można otrzymać karteczkę z prośbą o przeczytanie fragmentu Pisma Świętego w czasie trwania Tygodnia Biblijnego.

2. Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 wystąpi schola parafialna.

3. Dziś również spotkanie Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii o godzinie 16:00.

4. W środę 22 kwietnia o godzinie 13:30 w kościele spotkanie dzieci i rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 24 maja o godz. 12:00. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 31 maja o godzinie 12:00, dlatego tzw. próby rozpoczną się w późniejszym terminie.

5. W najbliższą sobotę 25 kwietnia w Płocku odbędą się obchody jubileuszu 25. lat Caritas Diecezji Płockiej, w których wezmą udział również przedstawiciele naszej parafii. Uroczystość rozpocznie Msza Święta sprawowana o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej.

6. W ubiegły piątek i w sobotę pielgrzymowali na Jasną Górę maturzyści z diecezji płockiej, wśród których byli tegoroczni maturzyści z naszej parafii. Msza Święta w intencji naszych maturzystów zostanie odprawiona w niedzielę 3 maja o godz. 12:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Koła Żywego Różańca w sobotę 16 maja br. organizują pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł. Zapisy i wpłatę przyjmuje p. Teresa Pikus.

8. W czwartek 23 kwietnia – uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Z tej okazji parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci swojego patrona z główną Mszą Świętą o godz. 12:00.

9. W sobotę 25 kwietnia święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest także przeżywane jako Dzień Modlitw o Urodzaje.

10. W ubiegły poniedziałek 13 kwietnia Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski przeżywał 30. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Dostojny Jubilat przyjął święcenia biskupie w 1985 r. w Bazylice Katedralnej w Płocku z rąk Prymasa Polski kardynała Józefa Glempa. Życzymy Księdzu Biskupowi Romanowi wielu łask Bożych na dalsze lata służby Bogu i człowiekowi. Dołączamy naszą modlitwę i wyrazy serdecznych gratulacji.

11. W ostatnim czasie staraniem Kół Żywego Różańca została odnowiona chorągiew procesyjna z 1952 r. ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, która zostanie poświęcona w czasie rekolekcji przed nawiedzeniem obrazu z wizerunkiem Jasnogórskiej Pani. Ponadto okazji srebrnego jubileuszu sakramentu małżeństwa p. Elżbieta i Sławomir Sosnowscy z Żeber ufundowali odnowienie krzyża procesyjnego oraz wykonanie mosiężnej neogotyckiej podstawy. Została też poddana gruntownej renowacji zabytkowa figura Chrystusa Zmartwychwstałego, którą przeprowadziła bezinteresownie p. konserwator Joanna Ziemlewicz z Torunia w ramach prowadzonych prac przy odnowieniu ołtarza głównego. Bóg zapłać za okazane dobro.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa