Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Ewangelia trzeciej niedzieli Wielkanocy opowiada, że Jezus po swoim zmartwychwstaniu ukazywał się uczniom, spotykał się z nimi oraz dawał im dowody, że żyje.

2. Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Świętego Jana Pawła II, dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce, jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna VIII Tydzień Biblijny. Tematem tego tygodnia w tym roku są słowa, które nawiązują do hasła roku duszpasterskiego: “Chrzest – nowe życie w Chrystusie”.

3. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96. ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z okazji 6. rocznicy tej wielkiej narodowej tragedii, a także za wszystkich Polaków zamordowanych przez hitlerowskiego i sowieckiego okupanta. W tej intencji Różaniec o godz. 9:30

4. Pamiętajmy o tym, że decyzją polskiego parlamentu, od roku 2007 dzień 13 kwietnia, to Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W tym roku będzie to środa tego tygodnia.

5. Ze względu na drugą niedzielę miesiąca, różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

6. Również dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

7. W najbliższą sobotę 16 kwietnia o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza. Zapraszam.

8. W środę o godz. 14:00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 22 maja o godz. 12:00.

9. W najbliższy piątek i w sobotę będą pielgrzymować na Jasną Górę maturzyści z diecezji płockiej, wśród których będą również tegoroczni maturzyści z naszej parafii. Msza Święta w intencji naszych maturzystów zostanie odprawiona we wtorek 3 maja o godz. 10:00. Zapraszamy już dzisiaj do wspólnej modlitwy.

10. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja” będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Historycy bowiem są zgodni, że Mieszko I przyjął chrzest w Wielką Sobotę 14 kwietnia. Tego dnia uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w Gnieźnie, a w piątek i w sobotę będą kontynuowane w Poznaniu z udziałem księży biskupów i władz państwowych.

11. Z tej okazji w sobotę 16 kwietnia o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna

12. Dzieci i młodzież z naszej parafii w ramach Jałmużny Wielkopostnej 2016 do swoich skarbonek zebrały 320 zł. Razem z Caritas Diecezji Płockiej składamy serdeczne podziękowanie dzieciom oraz ich rodzicom.

13. Na Grób Pański w Jerozolimie oraz w ramach pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie z Wielkiego Piątku przekazaliśmy 350 zł. Bóg zapłać.

14. Dziękuję również panom: Grzegorzowi Urbańskiemu i Kamilowi Grabowskiemu za montaż rolety w oknie prezbiterium, gdzie znajduje się ekran urządzenia multimedialnego.

15. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o pamięci i modlitwie, a zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu, szczególnie w modlitwie wypominek.

16. „Chodźcie, posilcie się!” – tymi słowami Pan Jezus zachęca nas, abyśmy karmili się Słowem Bożym. W Tygodniu Biblijnym postarajmy się znaleźć czas na lekturę Pisma Świętego. Na trud podjęcia się tego zadania oraz sumiennego wypełniania naszych codziennych zajęć i obowiązków, niech Bóg nas obdarzy swoim błogosławieństwem.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa