Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna, która jest nazywana Niedzielą Biblijną, ponieważ rozpoczyna V Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym” (J11,27). Tydzień Biblijny to inicjatywa skierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym, ale też do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego, ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na ożywianiu i pogłębianiu naszej wiary.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, dlatego po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci i młodzieży z Koła Żywego Różańca. Dziękujemy również za modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00, którą prowadziło Koło Żywego Różańca z Żeber.

3. W ubiegłą sobotę 6 kwietnia w Przasnyszu, został przeprowadzony Dekanalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów dekanatu przasnyskiego. W turnieju wzięli udział również ministranci z naszej parafii. Rozgrywki odbywały się w kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii wiekowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych nasi ministranci zajęli drugie miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii oraz postawę sportowej rywalizacji.

4. Przypominam, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 10:00, a uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – w niedzielę 26 maja, również o godzinie 10:00. W piątek 19 kwietnia o godzinie 15:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy drugiej, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, na które zapraszamy razem z rodzicami.

5. W środę 17 kwietnia o godz. 10:00 w sali OSP w Czernicach Borowych odbędzie się seminarium pt. „Innowacje w nawożeniu i ochronie roślin uprawnych”. W programie zaplanowano m.in. dwa wykłady, pytania, dyskusję oraz poczęstunek. Do udziału w seminarium zapraszają organizatorzy.

6. W czwartek 11 kwietnia zmarł ks. Wiesław Teodor Pietrzak (ur. 1934), emerytowany proboszcz parafii Węgra. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia br. o godzinie 11:00 w Pomiechowie. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył ksiądz biskup Roman Marcinkowski. „Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa