Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Słowo Boże trzeciej niedzieli zwykłej przypomina czasy proroka Izajasza, kiedy ludność Galilei wywodząca się z pokoleń Zabulona i Neftalego popadła w niewolę asyryjską. Dla Narodu Wybranego był to smutny czas, ale prorok zapowiada światło nadziei, które przyniósł Jezus, gdy przyszedł do Galilei głosić Królestwo Boże i wzywać do nawrócenia. Święty Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian poucza nas o jedności wszystkich chrześcijan, ponieważ jest to widzialny znak nawrócenia.

2. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła Narodów. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.

3. W czwartek 26 stycznia obchodzimy 17. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, który w tym roku nosi hasło „Chrześcijanie i muzułmanie adresatami Bożego miłosierdzia”.

4. W następną niedzielę 29 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

5. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.

6. Pan Kościelny serdecznie dziękuje za ofiary złożone z okazji roznoszenia poświęconej wody, kredy i kadzidła do naszych domów.

7. W ramach pomocy materialnej prześladowanym rodzinom chrześcijańskim w Aleppo w Syrii przekazaliśmy 300 zł.

8. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Miłoszewca i Ostafieje za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w wysokości 650 zł.

9. PROGRAM KOLĘDY NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ:

  • Poniedziałek (23 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
  • Wtorek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
  • Środa (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa i ul. Bagienna od p. Marii Skowrońskiej do p. Granoszewskich, godz. 14:00.
  • Czwartek (26 stycznia) – Chojnowo Wieś (od strony p. Zembrzuskich), godz. 9:30
  • Piątek (27 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
  • Sobota (28 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa od p. Żebrowskich, ul. Dolna oraz ul. Jasna, godz. 9:30.
  • Wtorek (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).

10. Bardzo proszę o pojazd z miejscowości, gdzie będzie kolęda i serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na rzecz naszej parafii i na kolędę.

11. Ogólne podsumowanie sakramentów świętych i posług duszpasterskich w roku 2016. Zostało zawartych 6 sakramentalnych małżeństw, 13 dzieci otrzymało sakrament chrztu świętego, 12 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, 92 wizyty u osób chorych, ok. 18 tysięcy udzielonych Komunii Świętych, 22 pogrzeby osób zmarłych.

12. Sprawozdanie finansowe z ubiegłego roku zostanie podane razem z podsumowaniem tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 stycznia (wtorek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

• 26 stycznia (czwartek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

• 27 stycznia (piątek) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia księży Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”.

• 28 stycznia (sobota) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.

14. Solenizantom i jubilatom kolejnych dni życzymy zdrowia i wielu łask Bożych, a naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

15. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi, która w Obrazie Jasnogórskim nawiedza domy i rodziny w Nowych Czernicach od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz w Jabłonowie.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa