Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, która z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele Powszechnym jest obchodzona jako IV Niedziela Słowa Bożego. Podczas każdej Mszy Świętej odbywa się symboliczna intronizacja księgi Pisma Świętego w formie uroczystego przeniesienia Ewangeliarza.
 2. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Księgi proroka Izajasza: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17).
 3. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego w czwartek 26 stycznia obchodzimy XXIII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, nazywany również Dniem Dialogu z Islamem. Tegoroczne hasło brzmi: Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”.
 4. W następną niedzielę 29 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Podczas Mszy Świętej wystąpi schola z małym koncertem kolęd.
 5. Również w niedzielę za tydzień o godz. 15:00, do uczestnictwa we Mszy Świętej zobowiązana jest młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 6. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Zalesia w ramach ustalonej kolejności planujemy w piątek 3 lutego ok. 9:00 razem z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 7. Pomimo zimowej aury zachęcam do porządków na grobach swoich bliskich, ponieważ wiejący w ubiegłym tygodniu wiatr spowodował destrukcję w postaci potłuczonych zniczy i rozrzuconych wieńców i wiązanek.
 8. Serdeczne podziękowania dla p. Janusza Nosarzewskiego za odśnieżenie parkingu przy kościele oraz terenu przy plebanii. Podziękowania również dla p. Anatola i p. Patryka za okazaną wczoraj pomoc przy odśnieżaniu.
 9. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszego kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyła p. Irena Bednarska, związana rodzinnie z naszą parafią.
 10. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 15 zł.
 11. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 12. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (23 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Wtorek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30 oraz Czernice Borowe: ul. Kacza, godz. 15:30.
 • Środa (25 stycznia) – Czernice Borowe: Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, ul. Krótka, ul. Chełchowskiego (początek), godz. 14:30.
 • Czwartek (26 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od końca do nr posesji 29) , godz. 9:00.
 • Piątek (27 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od nr 1) i ul. Bagienna, godz. 10:00.
 • Sobota (28 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego i ul. Chełchowskiego (część II), 9:30.
 • Poniedziałek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Wtorek (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Ponownie zwracam się z prośbą o pojazd z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne oraz na kolędę. W tym tygodniu pojawiły się zmiany w godzinach rozpoczęcia planowanej kolędy na ul. Długiej w Czernicach Borowych, tzn. w czwartek kolęda ok. godz. 9:00, a w piątek ok. godz. 10:00. Dzisiaj Msza Święta koncelebrowana o godz. 12:00 będzie odprawiona w intencji rodzin i miejscowości, gdzie odbyła się wizyta kolędowa w ubiegłym tygodniu,
 2. Firma „Top-Optyka” z siedzibą w Karczewie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku, które odbędzie się we wtorek 24 stycznia br. w opto-busie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych, w godzinach: 14:00 – 15:30. Zapisy pod numerem telefonu: 690 070 902.
 3. Wczoraj świętowaliśmy Dzień Babci, a dzisiaj świętujemy Dzień Dziadka. Pamiętajmy w szczególny sposób o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 4. Dziś mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku w Warszawie. Było największym i najdłuższym powstaniem przeciw rosyjskiemu zaborcy, trwało bowiem prawie dwa lata. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich poległych i zamordowanych.
 5. We wtorek mija 6. rocznica tragicznej śmierci Helenki Kmieć zamordowanej w wieku 26 lat w Boliwii na misjach 24 stycznia 2017 roku. Obecnie rozpoczyna się proces beatyfikacyjny, ponieważ dzieją się cuda przez jej męczeńskie wstawiennictwo.
 6. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 roku uchwaliło dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ponieważ jest to data wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. W najbliższy piątek mija 78 lat od tego wydarzenia.
 7. Solenizantom i jubilatom kolejnych dni nowego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 24 stycznia (wtorek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 stycznia (czwartek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 • 27 stycznia (piątek) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym” (wspomnienie dowolne).
 • 28 stycznia (sobota) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 1. Słowo Boże jest drogowskazem w trudnej codzienności naszego życia. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech nas prowadzi, szczególnie teraz w czasie Nowego Roku, trwającej kolędy i zimowego miesiąca stycznia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa