Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym przypomina nam, że należymy do Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku, widząc w nim swoje umiłowane dziecko. W Ewangelii wg Świętego Mateusza słyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.
 2. Z inicjatywy papieża Franciszka dziś, po raz pierwszy w Kościele Powszechnym, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się intronizacja księgi Pisma Świętego.
 3. Dzisiaj przeżywamy 67. Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku i obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą.
 4. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego obchodzimy jubileuszowy 20. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, który przypada dzisiaj. Tegoroczne hasło brzmi: „Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa”. Główne obchody odbędą się w Warszawie.
 5. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 roku uchwaliło dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ponieważ jest to data wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. Jutro mija 75 lat od tego wydarzenia.
 6. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. W czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 8. Niedziela za tydzień 2 lutego będzie pierwszą w miesiącu. W czasie Mszy Świętej za Parafian o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 9. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej poświęcenie świec gromnicznych, które można nabyć w zakrystii.
 10. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (27 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od końca do nr posesji 29), godz. 9:30.
 • Wtorek (28 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (początek do nr posesji 27) oraz ul. Bagienna, godz. 9:30.
 • Środa (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza, godz. 14:00.
 • Czwartek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Piątek (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii. O godz. 12:00 Msza Święta w intencji rodzin i parafian z miejscowości, gdzie była kolęda w ubiegłym tygodniu.
 2. W poniedziałek 3 lutego będziemy demontować świąteczną dekorację naszego kościoła. Zwracam się do mieszkańców Chojnowa Wieś o pomoc w tych pracach, w ramach naszej kolejności sprzątana kościoła. Rozpoczęcie prac o godz. 9:00.
 3. Firma „Top-Optyka” z siedzibą w Karczewie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku, które odbędzie się w środę 29 stycznia br. w przychodni „SALUS” w Grudusku, w godzinach: 15:00 – 17:00. W ramach badania wzroku będzie też możliwość diagnostyki zaćmy oraz zakupu okularów w atrakcyjnej cenie. Zapisy pod numerem telefonu: (22) 756 52 45.
 4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 stycznia (niedziela) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 • 27 stycznia (poniedziałek) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia księży Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym” (wspomnienie dowolne).
 • 28 stycznia (wtorek) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 • 31 stycznia (piątek) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 1. Maria Paola Olla, włoska misjonarka i współzałożycielka Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia, w książce pt. „Słowo życia”, nazywa Biblię „listem miłosnym od Boga”. Warto zapoznać się ze świadectwem kobiety, która poświęciła swoje życie Jezusowi, służąc ubogim w Brazylii. Doświadczyła też wyjątkowo bolesnej choroby nowotworowej, z którą zmagała się przez kilka lat, pozostając pełną pogody ducha i odchodząc z tego świata w zgodzie z wolą Bożą. Dziś jednoczymy się duchowo z Marią Paolą i szczególnie dziękujemy Bogu za dar Słowa, które słyszymy w czasie Mszy Świętej, prosząc o łaskę codziennej lektury Pisma Świętego.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa