Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym, to ostatnia niedziela stycznia. Jest to jednocześnie 61. Światowy Dzień Trędowatych, który został ustanowiony w 1954 roku. Obecnie ta choroba jest uleczalna, ale na świecie nadal jest wielu trędowatych, którym chcemy okazać dzisiaj szczególną pamięć i modlitwę.

2. Dzisiaj obchodzimy również w Kościele w Polsce dzień modlitwy za wyznawców islamu, którego celem jest podkreślenie wzajemnego szacunku i dialogu między obydwiema religiami.

3. W następną niedzielę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynosimy do świątyni świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione i przez cały rok będą nam przypominały o Jezusie, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Do udziału we Mszy świętej o godzinie 10:00 szczególnie zapraszam dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Dzieci i młodzież również przynoszą ze sobą świece gromniczne.

4. Z inicjatywy błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą wspieramy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a także będziemy prosić w modlitwie o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
W tym dniu możemy też pomóc materialnie klasztorom klauzurowym i domom zakonnym w naszej diecezji poprzez ofiarę na tacę.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To dzień, gdy szczególnie czcimy Matkę Najświętszą w Jej Niepokalanym Sercu i w modlitwie powierzamy całą naszą codzienność. Msza święta wotywna będzie sprawowana w tym dniu o godzinie 10:00.

6. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana jako dziękczynienie za tegoroczną wizytę duszpasterską.

7. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

8. W najbliższą sobotę 1 lutego o godzinie 11:00 spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do służby liturgicznej ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

9. W diecezji płockiej trwa kampania pod nazwą „ABORCJA? – ADOPCJA! Dwie Litery Zmieniają Wszystko!”, która ma na celu promocję adopcji. Organizatorem tej inicjatywy jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Szczegółowe informacje możemy znaleźć w biuletynie, który znajduje się na stoliku z prasą katolicką.

10. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 31 stycznia br. (piątek) przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców Przasnysza i okolicznych miejscowości. Badania odbędą się w NZOZ „Eskulap” w Przasnyszu przy ul. Rycerskiej 3, w godzinach 9:00 – 12:00. Zapisy prowadzi przychodnia, telefon: 29 752 30 26.

11. Program kolędy na bieżący tydzień:

Poniedziałek (27 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Długa i ul. Bagienna. Początek od p. Krajewskich do p. Granoszewskich, godz. 9:30, a następnie ul. Kacza od p. Marianny Gniazdowskiej do p. Pawelczyk.

Wtorek (28 stycznia; zakończenie kolędy) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p. Bogdana Obidzińskiego i ul. Kościelna, godz. 9:30.

12. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 stycznia – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup, odnowiciel zgromadzenia księży marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP.

• 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej. Dzieła filozoficzne i teologiczne, które napisał do dziś stanowią ważną inspirację w nauczaniu Kościoła katolickiego.

• 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888). Założyciel Salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa