Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Słowo Boże trzeciej niedzieli zwykłej, którą dzisiaj przeżywamy w liturgii, jest wezwaniem do nawrócenia i przemiany życia. Prorok Jonasz przełamuje swoje obawy i idzie do Niniwy, aby upomnieć jej mieszkańców. Pan Jezus swoje nauczanie rozpoczyna właśnie od tego wezwania „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Święty Paweł wyjaśnia nam, jak ważne jest pójście za tym głosem, ponieważ „przemija postać tego świata”, a czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
 2. W czwartek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Księgi Wyjścia “Prawica Twoja wstawiła się”.
 3. W piątek 26 stycznia obchodzimy 18. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, który w tym roku nosi hasło „Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom”.
 4. W następną niedzielę 28 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 5. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.
 6. Serdeczne podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie spotkania dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Objawienia Pańskiego. Dziękujemy p. Grzegorzowi Urbańskiemu – sołtysowi sołectwa Chojnowo, zespołowi „Dekalog” i zespołowi PLAYER, naszym „młodym talentom” – instrumentalnym i wokalnym, obecnym gościom oraz całej parafii za wsparcie materialne i wszystkim, którzy okazali swoją konkretną pomoc. Bóg zapłać.
 7. Sołtys oraz Rada Sołecka sołectwa Chojnowo zapraszają na spektakl teatralny pt. „Warkocz Królewny Wisełki”, który zostanie przedstawiony 22 stycznia br. o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Chojnowie. Wstęp wolny, organizatorzy zapraszają 15 minut przed spektaklem.
 8. Wójt Gminy Czernice Borowe serdecznie zaprasza na Kolędowanie, które odbędzie się w niedzielę 21 stycznia br. o godzinie 17:00 w dworku w Chojnowie.
 9. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (22 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa i ul. Bagienna od p. Marii Skowrońskiej do p. Radomskich, godz. 9:30.
 • Wtorek (23 stycznia) – Chojnowo Wieś (od strony p. Piotrowskich), godz. 9:30
 • Środa (24 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica (p. Trzcińscy, następnie od p. Chodacz w kierunku p. Kwiatek), godz. 9:30.
 • Czwartek (25 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Piątek (26 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Sobota (27 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, 9:30.
 • Poniedziałek (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza od p. Gniazdowskiej do p. Pawelczyk, godz. 9:30 oraz ulica Jasna od p. Biraga, godz. 15:30.
 • Wtorek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa od p. Karczewskich i ul. Dolna, godz. 9:30.
 • Środa (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Krótka, Ośrodek Zdrowia, p. Krupa i p. Jaguś, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, godz. 15:00.
 • Czwartek (1 lutego) – Czernice Borowe: ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo proszę o pojazd z miejscowości, gdzie będzie kolęda i serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na rzecz naszej parafii i na kolędę.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • 21 stycznia (niedziela) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników. W dniu wspomnienia Świętej Agnieszki, w Rzymie w bazylice pod jej wezwaniem, święci się dwa baranki, które są darem dla papieża; a później z ich wełny tkane są paliusze, używane w liturgii przez arcybiskupów i kardynałów.
 • 24 stycznia (środa) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 stycznia (piątek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 • 27 stycznia (sobota) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia księży Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”.
 1. Solenizantom i jubilatom kolejnych dni nowego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Chorych polecamy Bożej opatrzności, a naszych bliskich zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu.
 2. Dzisiaj świętujemy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa i serdeczne słowa życzeń.
 3. Jak apostołowie razem z naszymi bliskimi, z naszymi babciami i dziadkami, idźmy za Jezusem, odpowiadając na Jego zaproszenie. Niech Boże błogosławieństwo nas prowadzi, szczególnie teraz w czasie ferii zimowych, aby były spokojne i przyjemne.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa