Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, która z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele Powszechnym jest obchodzona jako V Niedziela Słowa Bożego. Podczas każdej Mszy Świętej odbywa się symboliczna intronizacja księgi Pisma Świętego w formie uroczystego przeniesienia Ewangeliarza.
 2. W czwartek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który przeżywamy w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii według Świętego Łukasza: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (por. Łk 10,27).
 3. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego w piątek 26 stycznia obchodzimy XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, nazywany również Dniem Dialogu z Islamem. Tegoroczne hasło brzmi:Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.
 4. W następną niedzielę 28 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 będzie obecny wśród nas zespół muzyczny z Przasnysza o nazwie „Pseudonim” z kolędami również własnego autorstwa i we własnej aranżacji. Zapraszamy więc na „Kolędy z Pseudonimem”, szczególnie dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Będzie to pewna forma katechezy parafialnej w ostatnią niedzielę stycznia na zakończenie ferii zimowych.
 5. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej w ramach ustalonej kolejności planujemy w sobotę 3 lutego ok. 10:30 razem z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 6. Pomimo zimowej aury zachęcam do porządków na grobach swoich bliskich, ponieważ wiejący wiatr spowodował destrukcję w postaci potłuczonych zniczy i rozrzuconych wieńców i wiązanek.
 7. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 15 zł.
 8. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 9. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (22 stycznia) – Chojnowo Wieś (od p. Piotrowskich), godz. 9:30.
 • Wtorek (23 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Środa (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Czwartek (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od końca do nr posesji 29) , godz. 9:30.
 • Piątek (26 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od nr 1) i ul. Bagienna, godz. 9:30.
 • Sobota (27 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego i ul. Chełchowskiego (część II), 9:00.
 • Poniedziałek (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 1. Ponownie zwracam się z prośbą o pojazd z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne oraz na kolędę.
 2. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO Z DNIA 17 STYCZNIA BR. Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie! W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie. Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi. Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo! Bp Szymon Stułkowski, Biskup Płocki.
 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro świętujemy Dzień Dziadka. Pamiętajmy w szczególny sposób o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 4. Jutro przypada 161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczęło się w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku w Warszawie. Było największym i najdłuższym powstaniem przeciw rosyjskiemu zaborcy, trwało bowiem prawie dwa lata. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich poległych i zamordowanych.
 5. W środę będziemy przeżywać 7. rocznicę tragicznej śmierci Helenki Kmieć zamordowanej w wieku 26 lat w Boliwii na misjach 24 stycznia 2017 roku. Obecnie trwa rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, ponieważ dzieją się cuda przez jej męczeńskie wstawiennictwo.
 6. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 roku uchwaliło dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ponieważ jest to data wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. W najbliższą sobotę przypada 79 lat od tego wydarzenia.
 7. Dzieciom i młodzieży życzymy, aby trwający czas ferii zimowych był przyjemny, spokojny i bezpieczny. Pozdrawiamy również wypoczywających w naszej wspólnocie parafialnej. Dobrej i ciepłej, zimowej niedzieli dla wszystkich parafian i naszych gości.
 8. Solenizantom i jubilatom kolejnych dni nowego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu.
 9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 21 stycznia (niedziela) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 • 24 stycznia (środa) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 stycznia (piątek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 • 27 stycznia (sobota) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym” (wspomnienie dowolne).
 1. Słowo i błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech nas prowadzi w czasie trwającej kolędy i zimowego miesiąca stycznia oraz kolejnych miesięcy Nowego Roku.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa