Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, którą z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele Powszechnym obchodzimy jako III Niedzielę Słowa Bożego. Podczas każdej Mszy Świętej odbywa się symboliczna intronizacja księgi Pisma Świętego w formie uroczystego wnoszenia Ewangeliarza.
 2. We wtorek 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia Tygodnia Ekumenicznego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii wg Świętego Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
 3. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego w środę 26 stycznia obchodzimy XXII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei”.
 4. W następną niedzielę 30 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 5. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 będzie wśród nas zespół muzyczny „Hora Incerta” z Przasnysza z koncertem kolęd pod tytułem „Poezja kolędą otulona”, który odbędzie się po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na okolicznościowym plakacie dostępnym na stronie naszej parafii i w gablocie kruchty bocznej kościoła.
 6. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10 zł.
 7. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Zembrzusa Wielkiego w ramach ustalonej kolejności planujemy w piątek 4 lutego ok. 9:00 razem z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 8. Pomimo zimowej aury zachęcam do porządków na grobach swoich bliskich, ponieważ wiejący w ubiegłym tygodniu intensywny wiatr spowodował destrukcję w postaci potłuczonych zniczy i rozrzuconych wieńców i wiązanek.
 9. Serdeczne podziękowania dla p. Janusza Nosarzewskiego z Nowych Czernic za odśnieżenie parkingu przy kościele oraz terenu przy plebanii.
 10. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 11. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Wtorek (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od końca do nr posesji 29, godz. 9:30.
 • Środa (26 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Krótka, ul. Chełchowskiego (początek), godz. 14:30.
 • Czwartek (27 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od nr 1) i ul. Bagienna, godz. 9:30.
 • Piątek (28 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Kacza, godz. 9:30.
 • Sobota (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego i ul. Chełchowskiego (część II), 9:30.
 • Poniedziałek (31 stycznia) ) – Czernice Borowe: ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Wtorek (1 lutego) – Czernice Borowe: ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Podobnie jak w ubiegłym roku kolęda w naszej parafii ma charakter „na zaproszenie”. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne, na kolędę oraz na rzecz rodziny poszkodowanej z powodu pożaru domu.
 2. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 roku uchwaliło dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ponieważ jest to data wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. W najbliższy czwartek mija 77 lat od tego wydarzenia.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 24 stycznia (poniedziałek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 stycznia (środa) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi i uczniowie świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” z napomnieniami dla pasterzy i wiernych.
 • 27 stycznia (czwartek) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym” (wspomnienie dowolne).
 • 28 stycznia (piątek) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 1. Solenizantom i jubilatom kolejnych dni nowego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu. W środę 19 stycznia zmarła w 90. roku życia, najbliższa sąsiadka plebanii i kościoła oraz nestorka ulicy Kościelnej, śp. Cecylia Weronika Pawłowska, którą pożegnaliśmy żałobną liturgią pogrzebu w ubiegły piątek. Niech po trudach swojego sędziwego życia spoczywa w pokoju.
 2. Jutro mija 5. rocznica tragicznej śmierci Helenki Kmieć zamordowanej w wieku 26 lat w Boliwii na misjach 24 stycznia 2017 roku. Obecnie trwają starania o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, ponieważ dzieją się cuda przez jej męczeńskie wstawiennictwo.
 3. Słowo Boże jest drogowskazem w trudnej codzienności naszego życia, niech więc zamieszka w nas z całym swoim bogactwem. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech nas prowadzi, szczególnie teraz w czasie kolędy, trwającej zimy i kończącego się miesiąca stycznia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa