Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Ostatnia niedziela stycznia, którą dziś przeżywamy tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze, dlatego z okazji dzisiejszej niedzieli, ofiarujmy im naszą modlitwę i szczególne uznanie.

2. W sobotę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynosimy do świątyni świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a przede wszystkim w chwilach trudnych, będą nam przypominały o Jezusie, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte o godzinie 10:00 i 16:30. Pomimo ferii zimowych, o godzinie 10:00 szczególnie zapraszam dzieci z klasy II i IV szkoły podstawowej (w ramach katechezy parafialnej przed I i II Komunią Świętą) oraz młodzież z III klasy gimnazjum. Dzieci i młodzież również przynoszą ze sobą świece gromniczne.

3. Z inicjatywy błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą wspieramy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a także będziemy prosić w modlitwie o liczne i święte powołania do życia zakonnego. W tym dniu możemy też pomóc materialnie klasztorom klauzurowym i domom zakonnym w naszej diecezji poprzez ofiarę na tacę.

4. Warto pamiętać, że w sobotę 2 lutego z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, w każdym kościele naszej diecezji, można uzyskać odpust zupełny w trwającym Roku Wiary.

5. W święto Matki Bożej Gromnicznej, odbędzie się również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą sumą o godz. 12.00.

6. Piątek 1 lutego, to pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16:00 do 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

7. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana
w hołdzie powstańcom styczniowym.

8. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną wszechstronną pomoc w kolędowaniu. Bardzo dziękuję również za złożone ofiary w czasie kolędy, szczególnie na potrzeby wspólnoty naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego, ofiary złożone na tacę z dzisiejszej niedzieli, zostaną przekazane na remont katedry w Płocku.

10. Wezwanie Biskupa Płockiego Piotra Libery do modlitwy za śp. Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Seniora:
Umiłowani Diecezjanie! W środę 23 stycznia br. wieczorem dotarła do nas bolesna wiadomość o śmierci Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Seniora. Przez wiele lat był on arcybiskupem warszawskim i naszym metropolitą oraz przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Śp. ks. kardynał Józef kochał naszą diecezję i wielokrotnie ją odwiedzał, przybywając do nas z posługą pasterską. Był z radością i wdzięcznością witany w naszych wspólnotach i parafiach. Niejeden raz przewodniczył Eucharystii w płockiej katedrze. Udzielił sakry biskupiej ks. biskupowi Romanowi Marcinkowskiemu. Ten wielki mąż Kościoła był przez nas lubiany i ceniony, za swoją bezpośredniość i poczucie humoru. Pan życia i śmierci wezwał go do siebie po długiej chorobie i życiu złożonym w ofierze dla Chrystusa i jego Kościoła. Proszę kapłanów, by zechcieli ofiarować Msze święte za śp. kardynała Józefa, a Was wszystkich Kochani Diecezjanie, proszę o pamięć w osobistej modlitwie o zmarłym arcypasterzu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
Ksiądz Prymas Senior Kardynał Józef Glemp miał 83 lata. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28 stycznia o godzinie 11:00 w Warszawie. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela, gdzie w krypcie Arcybiskupów Warszawskich spocznie trumna z ciałem śp. Księdza Prymasa Seniora.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej. Dzieła filozoficzne i teologiczne, które napisał do dziś stanowią ważną inspirację w nauczaniu Kościoła katolickiego.
• 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888). Założyciel Salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa