Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Ewangelia trzeciej niedzieli zwykłej w roku liturgicznym ukazuje nam Pana Jezusa, który przybywa do swojej rodzinnej miejscowości Nazaret i czytając słowo Boże obwieszcza „rok łaski od Pana”.
 2. Razem z Kościołem powszechnym dziękujemy Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży i zawierzamy młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach odkrywała i wypełniała swoje życiowe powołanie. Dzisiejsze słowa posłania papieża Franciszka odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Dzisiaj przeżywamy 66. Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku i obchodzony w ostatnią niedzielę stycznia. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszą pamięcią i modlitwą.
 4. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 r. uchwaliło dzień 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ponieważ jest to data wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. Dzisiaj mija 74 lata od tego wydarzenia.
 5. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. W czasie tej Mszy Świętej wystąpiła schola pod opieką Pana organisty.
 6. W sobotę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie to również 23. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który w 1997 roku ustanowił papież Jan Paweł II. W tym roku będzie miał hasło „W służbie wiary i powołania”. W Polsce działa obecnie blisko 180 zakonów i zgromadzeń zakonnych, do których należy ponad 32 tysiące osób.
 7. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:00. Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych.
 8. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra. Główna Msza Święta o godz. 12:00.
 9. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10 zł.
 10. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 11. Niedziela za tydzień 3 lutego będzie pierwszą w miesiącu. W czasie Mszy Świętej za Parafian o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 12. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (28 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (od końca do nr posesji 29, godz. 9:30.
 • Wtorek (29 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Długa (początek do nr posesji 27) oraz ul. Bagienna, godz. 9:30.
 • Środa (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Czwartek (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.
 2. Dziękuję siedmioosobowej grupie młodzieży z naszej parafii za udział w Diecezjalnym Dniu Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”, które odbywało się wczoraj w Łącku k. Płocka oraz p. katechetce Beacie Gregorczyk za pomoc organizacyjną. Dzisiaj zakończenie 34. Światowych dni Młodzieży w Panamie.
 3. ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY W SPRAWIE ZBIÓRKI NA REMONT PAPIESKIEGO KOLEGIUM POLSKIEGO W RZYMIE. Księża Biskupi na 380. Zebraniu Plenarnym KEP, które miało miejsce w dniach 25-26 września 2018 r. w Płocku, omawiali m.in. kwestię finansowania remontu Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie i podjęli decyzję o zebraniu potrzebnych środków z funduszy diecezjalnych. W murach tegoż Kolegium mieszkało wielu Kapłanów naszej diecezji, którzy odbywali studia specjalistyczne w Rzymie, wielu także zatrzymywało się podczas swoich wyjazdów do Wiecznego Miasta i w końcu także z tego miejsca w październiku 1978 roku na pamiętnie konklawe udał się Kardynał Karol Wojtyła. Wychodząc naprzeciw konieczności remontu zasłużonej dla Kościoła w naszej Ojczyźnie budowli – zarządzam, aby ofiary złożone na tacę w niedzielę 27 stycznia br. w całości zostały przeznaczone na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Ufam, że ten dar serca będzie naszym wotum wdzięczności za wszystkich Kapłanów, którzy dzięki istnieniu Papieskiego Kolegium mieli możliwość studiowania na rzymskich uczelniach. Bóg zapłać za zrozumienie i wielkoduszną odpowiedź na palące potrzeby tej zasłużonej dla Kościoła Płockiego instytucji nad Tybrem.
 4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 27 stycznia (niedziela) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup wileński i odnowiciel zgromadzenia księży Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”.
 • 28 stycznia (poniedziałek) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 • 31 stycznia (czwartek) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy dobrego i spokojnego wypoczynku.
 1. Warto każdego dnia wybierać Jezusa, który jest Mesjaszem, namaszczonym i posłanym, by zbawić świat i człowieka. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, aby iść drogą Ewangelii oraz przezwyciężać różne zakusy złego ducha.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa