Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice  spotkali się na uroczystej Mszy św., którą odprawił  ks.  Michał  Gaszczyński proboszcz parafii Czernice Borowe. Następnie na cmentarzu delegacja uczniów i nauczycieli zapaliła znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Minutą ciszy uczczono  pamięć poległych za wolność Ojczyzny. Dalsza część uroczystych obchodów rozpoczęcia roku szkolnego miała miejsce w budynku szkoły. Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Małgorzata Góralczyk powitała gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. W swoim wystąpieniu wskazała na zmiany organizacyjne spowodowane włączeniem Gimnazjum im. 21 Pułku Piechoty „ Dzieci Warszawy” do Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej, która stała się z dniem 1.09.2017 r. ośmioletnią szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi i oddziałami gimnazjalnymi. Następnie Pani Dyrektor odczytała fragment Listu Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/2018 oraz  przedstawiła kierunki polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny. Wicedyrektor i  nauczycielka historii pani Marzena Kołakowska wskazała na potrzebę kultywowania tradycji i upamiętniania rocznic ważnych wydarzeń historycznych, dlatego wspomniała o wydarzeniach z września 1939 r. na ziemiach polskich. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Tekst: Dominika Kawiecka

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa