Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś czwarta i ostatnia niedziela adwentu. Od świąt Bożego Narodzenia dzielą nas tylko dwa dni, dlatego starajmy się przeżyć je w nastroju oczekiwania, aby z tym większą radością spotkać i powitać przychodzącego Chrystusa.

2. Ważnym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. Puste miejsce przy stole jest wyrazem pamięci o nieobecnych i modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którzy już odeszli do Domu Ojca, a płomień świecy Caritas jest symbolem naszej jedności z ludźmi ubogimi i samotnymi. W myśl polskiej tradycji tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.

3. Msza święta w Wigilię 24 grudnia zostanie odprawiona o godzinie 8:00 rano, a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godz. 24:00. O godzinie 23:30 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy świętej kolędowym śpiewem.

4. W Wigilię dzień swoich imienin przeżywa Pan Kościelny, dlatego już dzisiaj jako wspólnota parafialna, życzymy Panu Adamowi Bożego błogosławieństwa i zdrowia w życiu osobistym i rodzinnym, a także wytrwałości w posłudze dla dobra naszej parafii.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione
o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostaną również poświęcone kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny jako zapowiedź nadchodzącej uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji zwanej Świętem Trzech Króli, a także duszpasterskiej wizyty kolędowej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia 2014 roku, po uroczystości Objawienia Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego Msza święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona
w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze
i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania.

9. Pod hasłem ”Wyjdź z cienia. Pokaż dobro”, harcerze w całej Polsce roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju, które jak co roku zostało zapalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Jezusa. Dzięki czernickim harcerzom w dniach 23 – 24 grudnia to światło przybędzie również do naszej parafii, by mogło stać się w naszych domach zachętą do pracy nad sobą i znakiem sprzeciwu wobec wszystkich konfliktów zbrojnych na świecie. W wigilię 24 grudnia światełko będzie roznoszone w Czernicach Borowych.

10. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej, a także poświecenie żłóbków betlejemskich w ramach przygotowania do uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 18 maja 2014 r. w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00.

11. Sakrament bierzmowania młodzież naszej parafii przyjmie prawdopodobnie w środę 9 kwietnia 2014 r. w czasie Mszy świętej o godz. 17:00 z rąk Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia tego ważnego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej będą rekolekcje wielkopostne.

12. Trwa jeszcze dwudziesta adwentowa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy kupić w zakrystii świece „Caritas”.

13. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do wspólnego przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie Państwa Dzielińskich z Zalesia za ofiarowanie i dostarczenie choinek, które są tradycyjnym elementem świątecznej dekoracji oraz rodzinie Państwa Stępień z Nowych Czernic za ofiarowane sianko do żłóbka betlejemskiego, który został odnowiony przez pana Szymona Włodarczyka z Czernic Borowych.

14. Rada Duszpasterska, Parafialny zespół „Caritas”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych jako organizatorzy Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej dziękują wszystkim, którzy w różnej formie włączyli się w przygotowanie świątecznych paczek, których było trzydzieści pięć i organizację spotkania dla dzieci, które te paczki otrzymały w czwartek 19 grudnia. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza święta za Parafian w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy w jakikolwiek sposób okazali swoją pomoc i życzliwość.

15. Parafia kupiła nowy ornat w kolorze złotym, m. in. z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, który zostanie poświęcony dzisiaj w czasie Sumy o godz. 12:00.

16. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” to podwójny numer świąteczno-noworoczny.

17. W ubiegłym roku podczas Mszy świętej o godzinie 10:00 do kościoła zawitał Święty Mikołaj, który przyniósł drobne upominki dla dzieci z naszej parafii i obiecał, że przybędzie również w tym roku. Świętego Mikołaja w tym roku jednak nie będzie, bo nie ma śniegu, ale jest mikołajkowy bucik z cukierkami dla wszystkich grzecznych dzieci, które dzisiaj uczestniczą we Mszy świętej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa