Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która uświadamia nam, że czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Czy do ich przeżywania jesteśmy już przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przede wszystkim głębokie przeżycie religijne. „On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów” – ta obietnica z Ewangelii daje nam dużo radości i nadziei.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 24 maja 2020 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Będzie to również spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu dla dzieci z klasy czwartej. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 31 maja przyszłego roku o godz. 12:00. Dzieci komunijne otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież Franciszek błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował Święty Jan Paweł II w 1978 roku. Scholka pod opieką Pana Organisty przygotowała oprawę muzyczną liturgii Mszy Świętej ze szczególnym udziałem dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość oraz dziękuje przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy służyli swoją pomocą.
 4. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest jeszcze możliwość otrzymania opłatka w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
 1. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” kończy się 26. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy jeszcze nabywać świece „Caritas”. Złotówka z każdej złożonej ofiary będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w sobotę 4 stycznia 2020 r. o godz. 14:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.
 2. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.
 3. Msza Święta we wtorek 24 grudnia zostanie odprawiona  o godzinie 8:00 rano,  a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.
 1. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawione godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 2. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione
  o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku przygotował list do odczytania, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz tej uczelni oraz na edukację młodzieży w szkołach katolickich naszej diecezji.
 3. W drugi dzień świąt na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia 2020 roku.
 4. Niedziela za tydzień, to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywają różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Podczas tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 5. W niedzielę za tydzień 29 grudnia o godz. 16:00 planujemy wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Asysty Procesyjnej i Grupy Lektorów. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 1. „Światło, które daje moc” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 29. harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom, to światełko pojawiło się również w naszej parafii w poniedziałek 23 grudnia, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju.
 2. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w ramach kampanii pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwraca się z apelem, aby właściwie korzystać z różnych urządzeń grzewczych, ponieważ w okresie jesienno – zimowym wzrasta niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej, a także rekomenduje instalowanie czujek gazu, dymu i tlenku węgla.
 3. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.150 zł i gotówki w kwocie 2.500 zł. W intencji Dobroczyńców w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta.
 4. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację świąteczną kościoła. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień za ofiarowane sianko.
 5. W następną sobotę 28 grudnia 2019 r. bardzo proszę o pomoc mieszkańców miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy. Rozpoczęcie prac około godziny 9:00.
 6. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi wszystkim solenizantom (w Wigilię Ewom i Adamom) i jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych. Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 grudnia (czwartek) – Święty Szczepan. Jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
 • 27 grudnia (piątek) – Święty Jan, Apostoł i Ewangelista. Najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa. Jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie (święto).
 • 28 grudnia (sobota) – Święci Młodziankowie. Męczennicy, którzy ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela (święto).
 1. Adwent wciąż trwa. Dzisiaj rozpoczynamy kalendarzową zimę, niech więc błogosławieństwo Boga Wszechmogącego pomoże nam odczytać znaki zapowiadające bliskość Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa