Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która uświadamia nam, że czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z umocnioną wiarą. Niech to będzie przede wszystkim głębokie przeżycie religijne.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 23 maja 2021 r. Będzie to również spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu dla dzieci z klasy czwartej. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 30 maja przyszłego roku. Dzieci komunijne otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież Franciszek błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował Święty Jan Paweł II w 1978 roku. Scholka pod opieką Pana Organisty przygotowała oprawę muzyczną. W czasie tej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd przyjęcia Dominika do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
 3. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest jeszcze możliwość otrzymania opłatka w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
 1. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” kończy się 27. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy jeszcze nabywać świece „Caritas”. Złotówka od każdej kupionej świecy, które są w cenie 6 zł i 12 zł, zostaje w parafii z przeznaczeniem na dobroczynność. W tym roku będzie to wsparcie dla maleńkiej Laury, która jest ciężko chora na rdzeniowy zanik mięśni. Razem z Parafialnym Zespołem Caritas oraz z pomocą ministrantów i harcerzy, chcemy dzisiaj  przeprowadzić zbiórkę do puszek po każdej Mszy Świętej i bardzo dziękujemy za każdy przejaw życzliwości. Więcej informacji na temat Laury, która zamieszkuje w Ciechanowie, ale jej rodzice pochodzą z naszych stron, możemy przeczytać na stronie naszej parafii lub na plakacie w kruchcie kościoła.
 2. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.
 3. Msza Święta w czwartek 24 grudnia zostanie odprawiona  o godzinie 8:00 rano,  a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.
 4. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawione godzinie 8:30, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione
  o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku przygotował list do odczytania, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz tej uczelni oraz na edukację młodzieży w szkołach katolickich naszej diecezji.
 6. W drugi dzień świąt na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii miałaby charakter “kolędy na zaproszenie”.
 7. Niedziela za tydzień, to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona z okazji jubileuszów i rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa, które w mijającym roku przeżywają małżeństwa i rodziny z naszej parafii. Podczas tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 8. „Światło służby” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 30. harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom z drużyny szkolnej „Zielony Płomień”, to światełko zostanie przekazane dzisiaj również naszej parafii, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju.
 9. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w ramach kampanii pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwraca się z apelem, aby właściwie korzystać z różnych urządzeń grzewczych, ponieważ w okresie jesienno – zimowym wzrasta niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej, a także rekomenduje instalowanie czujek gazu, dymu i tlenku węgla.
 10. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy do przygotowania świątecznej dekoracji kościoła, którą będziemy wykonywać dzisiaj ok. godz. 16:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień za ofiarowane sianko oraz Rodzinie, która podarowała w tym roku okazałą jodłę kaukaską.
 11. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Ryszard i Cecylia Trzcińscy z okazji roku 25. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
 12. W ostatnim czasie dokonano obowiązkowego przeglądu technicznego obiektów parafialnych: kościoła, dzwonnicy i plebanii oraz aktualizacji książek tych obiektów. Koszt 1.230 zł.
 13. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ Drodzy Diecezjanie!
  Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej. Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna. Wasz Biskup Piotr
 14. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi wszystkim solenizantom (w Wigilię Ewom i Adamom) i jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych. Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 15. W sobotę 12 grudnia br. zmarł ksiądz kan. Henryk Adamczyk, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Dziektarzewie. Przeżył 89 lat w tym 62 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery, została odprawiona w środę 16 grudnia w kościele parafii pw. Świętego Jana Kantego w Mławie. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 grudnia (sobota) – Święty Szczepan, który żył w pierwszym wieku po narodzeniu Chrystusa. Diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański (święto).
 1. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam właściwie odczytywać znaki zapowiadające bliskość Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa