Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

8 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 08.08.2022 – 14.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2022 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 31.07.2022 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 1 sierpnia 2022 - Intencje Mszy Świętych 01.08.2022 – 07.08.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 31 lipca 2022 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień – miesiąc abstynencji 2022 Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa T ... +++ 31 lipca 2022 - Duszpasterz motocyklistów: na drodze do nieba trzeba przestrzegać znaków – przykazań Bożych – Tydzień św. Krzysztofa ma ... +++ 25 lipca 2022 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 24.07.2022 +++ 25 lipca 2022 - Powiatowe obchody Święta Policji w Przasnyszu W piątek 22 lipca 2022 roku na pla ... +++ 25 lipca 2022 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 24.07.2022 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 25 lipca 2022 - Intencje Mszy Świętych 25.07.2022 – 31.07.2022 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 lipca 2022 - II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Z woli Ojca Świętego Franciszka w ... +++ webdesign
 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która ukazuje nam ewangeliczną scenę zwiastowania i zapowiada uroczystość narodzenia naszego Zbawiciela. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się.
 2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedzielę, a przed każdą Mszą Świętą sakrament pokuty i pojednania.
 3. Dzisiejszą niedzielę wspólnie z nami przeżywa ks. Rafał Winnicki – duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji pod wezwaniem Świętego Łukasza Ewangelisty w Płocku, który jest nam znany z prowadzonych w naszej parafii rekolekcji adwentowych i wielkopostnych. Przybywa do nas ponownie z modlitwą i gitarą, z głoszonym słowem Bożym oraz posługą sakramentu pokuty.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 20 maja 2018 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 również katecheza przed Drugą Komunią Świętą dla dzieci z klasy czwartej. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 27 maja przyszłego r. o godz. 12:00. Dzieci komunijne otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież Franciszek błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował Święty Jan Paweł II.
 5. Parafialny Zespół Caritas oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu prowadzi sprzedaż kalendarzy, modlitewników i książek o tematyce religijnej. Dzisiaj duże wigilijne bonifikaty, a złożona ofiara będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 16:00 w świetlicy w Chojnowie. Jesteśmy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości i pomocy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.
 6. Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno” trwa jeszcze adwentowa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy nabywać małe świece „Caritas”.
 7. Razem z Parafialnym Zespołem Caritas zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne koniecznych zabiegów rehabilitacji zdrowotnej 19-letniej Pauliny z Przasnysza, która 29 sierpnia br. uległa bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu w Żebrach. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki, aby pomóc Paulinie powrócić do zdrowia, normalnej codzienności i samodzielnego życia. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
 8. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.
 9. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawione godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie sprawowany sakrament chrztu. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. O godz. 23:30 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.
 10. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione
  o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku przygotował list do odczytania, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich.
 11. W drugi dzień świąt na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku.
 12. Niedziela za tydzień, to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 15:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywają różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 13. Niedziela za tydzień to również wspomnienie Świętego Sylwestra papieża i zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynno – przebłagalna w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 14. W ostatni dzień starego roku za publiczne odśpiewanie hymnu Te Deum „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 15. Jeśli pogoda pozwoli w Sylwestra przed północą spotkajmy się ponownie na placu parkingowym przed kościołem w kręgu parafian i naszych gości, aby wspólnie powitać Nowy Rok.
 16. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zapraszają do Przasnysza na Sylwestrowy Bal Bezalkoholowy, który poprowadzi Wodzirej. Wśród uczestników zostaną rozlosowane cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, w tym tygodniowy wyjazd do Medjugorie i Chorwacji. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.
 17. „W Tobie jest światło” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 27. siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom, to światło pojawiło się również w naszej parafii w sobotę 23 grudnia, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju. Teraz płonie na ołtarzu w świecy przedstawiającej Maryję z Dzieciątkiem Jezus.
 18. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 do kościoła przybył Święty Mikołaj, który przyniósł drobne upominki dla dzieci z naszej parafii i obiecał, że przybędzie również w przyszłym roku pod warunkiem, że dzieci będą grzeczne.
 19. W środę 20 grudnia br. minęło pięć lat od powstania Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia”, która wpiera różne projekty duszpasterskie i ewangelizacyjne również w naszej parafii. W tym dniu o godzinie 13:00 w przasnyskiej Farze została odprawiona Msza Święta dziękczynna Z tej okazji życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Przasnyskiej i Czernickiej razem ze Świętym Stanisławem Kostką w dalszej działalności i dziękujemy za okazywaną pomoc i życzliwość.
 20. W ubiegłym tygodniu zostały założone pozostałe kinkiety w jednakowym stylu nawiązującym dwóch dużych żyrandoli, które znajdują się w kościele. Koszt tej inwestycji wyniósł 3.200 zł (sześć kinkietów w nawie główniej i dwa na chórze). Serdeczne podziękowanie dla p. Eugeniusza Kaliszewskiego z Kuskowa, który te kinkiety zamontował.
 21. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.644 zł i gotówki w kwocie 2.300 zł. W intencji Dobroczyńców w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta.
 22. Dziękuję za ofiarę materialną, którą w ostatnim czasie złożyli na rzecz naszej parafii p. Piotr i Agnieszka Górscy z Miłoszewca.
 23. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa pan kościelny Adam Jakubiak oraz pan organista Adam Wysocki. Panom Adamom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia, a także wytrwałości w posłudze na rzecz naszej parafii.
 24. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 25. W tym tygodniu patronują nam:
 • 26 grudnia (wtorek) – Święty Szczepan, który żył w pierwszym wieku po narodzeniu Chrystusa. Diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 grudnia (środa) – Święty Jan, Apostoł i Ewangelista. Jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 grudnia (czwartek) – Święci Młodziankowie. Dzieci, które zostały okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, chcącego zabić narodzonego Jezusa.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa