Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej





1. Dzisiaj czwarta i jednocześnie ostatnia niedziela Adwentu, która ukazuje nam ewangeliczną scenę, gdy Maryja „poszła z pośpiechem”, aby służyć pomocą swojej krewnej Elżbiecie. Niech ten przykład obudzi w nas solidarność z potrzebującymi i pomoże lepiej przygotować się na bliskie już święta Bożego Narodzenia.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22 maja 2016 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie.

3. Pod hasłem „Głodni miłosierdzia” trwa jeszcze adwentowa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy nabywać w zakrystii świece „Caritas”.

4. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy do przygotowania dekoracji świątecznej kościoła, która rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich z Zalesia za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień z Nowych Czernic za ofiarowane sianko.

5. Ostatnia Msza Święta Roratnia w Adwencie tego roku zostanie odprawiona w środę o godz. 16:30.

6. Msza Święta w Wigilię 24 grudnia zostanie odprawiona o godzinie 8:00 rano, a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. O godz. 23:30 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.

7. W Wigilię swoje imieniny przeżywa Pan Kościelny Adam Jakubiak. Już dzisiaj życzymy Panu Adamowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia, a także wytrwałości w posłudze na rzecz naszej parafii.

8. Ważnym przeżyciem oczekiwania na przyjście Jezusa jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl polskiej tradycji tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.

9. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00 i choć jest to piątek, to ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

10. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana – Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży diecezji płockiej w szkołach katolickich.

11. Również w drugi dzień świąt zostaną poświęcone kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny jako zapowiedź nadchodzącej uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji zwanej świętem Trzech Króli, a także duszpasterskiej wizyty kolędowej, która w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 7 stycznia 2016 roku, po uroczystości Objawienia Pańskiego.

12. W przyszłą niedzielę 27 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona
w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania.

13. „Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty piąty w Polsce harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki harcerzom z drużyny „Zielony Płomień” ze Szkoły Podstawowej oraz drużyny „Eko-Harce” z Gimnazjum, to światło przybędzie również do naszej parafii w dniu 23 grudnia, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju. Drużyna „Zielony Płomień” przywiozła Betlejemskie Światło Pokoju z Krakowa.

14. Rada Duszpasterska i Parafialny zespół „Caritas” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych jako organizatorzy Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej raz jeszcze dziękują wszystkim, którzy w różnej formie włączyli się w przygotowanie trzydziestu pięciu paczek dla dzieci z naszej parafii oraz osiemnastu paczek dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej, a także organizację mikołajkowego spotkania, które odbędzie się jutro o godzinie 14:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzisiaj o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Parafian w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy w jakikolwiek sposób okazali swoją bezinteresowną pomoc. Wśród dobroczyńców są rodziny i osoby indywidualne (również spoza parafii), grupy parafialne, szkoły, harcerze, służba zdrowia oraz instytucje i urzędy.

15. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 2.482 zł i gotówki w kwocie 1.400 zł. W tym roku ponownie przekazaliśmy 1.500 zł z zebranych pieniędzy na opłacenie pięciu miesięcy pobytu w Seminarium naszego kleryka Damiana Mikłowskiego, który również bardzo dziękuje za okazaną pomoc, zapewnia o modlitwie i przesyła życzenia świąteczne całej parafii oraz spotka się z nami w czasie Bożego Narodzenia, ponieważ już w środę 23 grudnia przybędzie do rodzinnego domu na ferie świąteczne.

16. W parafii nadal trwa zbiórka ofiar materialnych na remont uszkodzonego domu mieszkalnego w Żebrach. W imieniu poszkodowanej rodziny dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za każdą okazaną pomoc. W ubiegłym tygodniu zostało utworzone specjalne konto o nazwie Parafialna Pomoc Poszkodowanej Rodzinie, na które są wpłacane zebrane ofiary z poszczególnych miejscowości naszej parafii i pozostaną w depozycie do rozpoczęcia remontu. Przy tej okazji słowa podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Grudusku z oddziałem w Czernicach Borowych za okazaną pomoc.

17. W ostatnim czasie odnowiono kilka paramentów liturgicznych. Jest to barokowa ampułka, kustodia, naczynia do chrztu oraz trzy wazony wykonane z łusek po pociskach, które zostały podarowane parafii. Koszt tych prac wyniósł 2.000 zł. Renowacja kustodii jest darem p. Krystyny i śp. Stanisława Łąkowskich z Czernic Borowych z okazji złotego jubileuszu sakramentu małżeństwa. Bardzo dziękujemy.

18. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” to podwójny numer świąteczny w cenie 7 złotych z dodatkiem, w którym znajdziemy modlitwy i kolędy do wykorzystania podczas wieczerzy wigilijnej. Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i młodzieży z okolicznościową niespodzianką.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 grudnia (piątek) – Święty Szczepan Pierwszy Męczennik Kościoła. Był jednym z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który za swoją miłość
i wierność Chrystusowi poniósł śmierć męczeńską.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa