Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, która ukazuje zapowiada uroczystość narodzenia naszego Zbawiciela. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Ewangelia dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę w stronę Maryi, w której życiu wypełnia się obietnica Boga, złożona naszym praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach, domach i rodzinach oraz w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Po tej Mszy Świętej również spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu dla dzieci z klasy czwartej. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę 26 maja przyszłego roku również o godz. 12:00. Dzieci komunijne otrzymają pobłogosławione żłóbki betlejemskie, które dzisiaj papież Franciszek błogosławi w Rzymie. Ten zwyczaj zapoczątkował Święty Jan Paweł II. Schola pod opieką Pana organisty przygotowała oprawę muzyczną liturgii Mszy Świętej ze szczególnym udziałem dzieci.
 3. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatka wigilijnego i składa serdeczne podziękowanie naszej parafii za okazaną życzliwość. Podziękowania również dla przedstawicieli Rady Duszpasterskiej, którzy służyli swoją pomocą.
 4. Jeśli ktoś był nieobecny w domu, to jest jeszcze możliwość otrzymania opłatka w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
 5. Pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię” trwa jeszcze 25. jubileuszowa edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ramach której możemy nabywać świece „Caritas”, a złotówka z każdej złożonej ofiary będzie wsparciem świątecznego spotkania dla dzieci z naszej parafii, które planujemy w sobotę 5 stycznia o godz. 14:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.
 6. Ważnym przeżyciem w polskiej tradycji jest wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. W myśl dawnego zwyczaju tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.
 7. Msza Święta w Wigilię 24 grudnia zostanie odprawiona  o godzinie 8:00 rano,  a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości, zostanie odprawiona o godzinie 24:00. Pół godziny wcześniej rozpoczniemy przygotowanie do Mszy Świętej kolędowym śpiewem.
 8. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawione godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 9. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione
  o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku przygotował list do odczytania, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży w szkołach katolickich naszej diecezji.
 10. W drugi dzień świąt na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku.
 11. Niedziela za tydzień, to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, które w mijającym roku przeżywają różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Podczas tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 12. „Światło, które łączy” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które kolejny raz od roku 1986 zostało zapalone w Betlejem, w Grocie Narodzenia Jezusa. W Polsce już po raz 28. harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Dzięki czernickim harcerzom, to światełko pojawiło się również w naszej parafii w sobotę 22 grudnia, aby pomóc nam w umocnieniu wzajemnej jedności i pokoju. Teraz płonie na ołtarzu w świecy przedstawiającej Maryję z Dzieciątkiem Jezus.
 13. Przewodnik Grupy Złotej ksiądz Jakub Kępczyński zaprasza na spotkanie opłatkowe wszystkich Pielgrzymów idących w tym roku na Jasną Górę w Grupie Złotej, które odbędzie się w niedzielę za tydzień 30 grudnia br. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Karniewie, a następnie dalsza część spotkania w pobliskiej Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.
 14. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w ramach kampanii pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zwraca się z apelem, aby właściwie korzystać z różnych urządzeń grzewczych, ponieważ w okresie jesienno – zimowym wzrasta niebezpieczeństwo zatrucia czadem. Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej, a także rekomenduje instalowanie czujek gazu, dymu i tlenku węgla.
 15. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku składa podziękowanie naszej parafii za zebranie i przekazanie zboża o wartości 1.340 zł i gotówki w kwocie 2.000 zł. W intencji Dobroczyńców w każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana Msza Święta.
 16. W środę 19 grudnia br. nasza parafia otrzymała dzwon, który nosi imię Święty Stanisław na pamiątkę Roku Jubileuszowego ku czci Świętego Stanisława Kostki, ufundowany w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzwon będzie przebywał w kościele do uroczystego poświęcenia, które być może odbędzie się w czasie misji parafialnych w Wielkim Poście, a potem zostanie zamontowany w dzwonnicy, aby uzupełnić brakującą tonację dwóch dzwonów oraz będzie pełnił funkcję sygnalizowania poszczególnych godzin wskazywanych przez zegar wieżowy w trybie dziennym. Raz jeszcze serdecznie dziękuję Rodzinie Państwa Sosnowskich za ten piękny i wiekopomny dar dla parafii.
 17. Razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację świąteczną kościoła. Jednocześnie bardzo dziękujemy rodzinie p. Dzielińskich za ofiarowanie choinek oraz rodzinie p. Stępień za ofiarowane sianko oraz p. Szymonowi Włodarczykowi za odnowienie szopki. Słowa podziękowania dla naszej Akcji Katolickiej i wszystkich współpracowników.
 18. Jutro 24 grudnia o godz. 20:30 w TVP 1 można będzie obejrzeć koncert kolęd z bazyliki czerwińskiej pt. „Jaka Wigilia, taki cały rok”. W widowisku muzycznym nagranym 12 grudnia, uczestniczyła para prezydencka oraz bp Mirosław Milewski. W repertuarze znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach Grzegorza Urbana i z towarzyszeniem orkiestry pod jego dyrygencką oraz chóru dziecięcego „Lazurki”.
 19. Oczekiwany Mesjasz niech błogosławi wszystkim solenizantom (jutro Ewom i Adamom) i jubilatom nowego tygodnia. Pamiętamy w modlitwie o chorych (dwadzieścia dziewięć osób przeżywało przedświąteczne spotkanie duszpasterskie, jedna osoba objęta duszpasterstwem chorych przebywa w szpitalu). Wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, dzisiaj szczególnie modlimy się za tragicznie zmarłych górników z kopalni węgla kamiennego „Stonava” w czeskiej Karwinie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 26 grudnia (środa) – Święty Szczepan, który żył w pierwszym wieku po narodzeniu Chrystusa. Diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 grudnia (czwartek) – Święty Jan, Apostoł i Ewangelista. Jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 grudnia (piątek) – Święci Młodziankowie. Dzieci, które zostały okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, chcącego zabić narodzonego Jezusa.
 1. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam odczytać znaki zapowiadające bliskość Bożego Narodzenia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa