Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu, który opiekuje się nami – swoimi owcami, każdego z nas wzywa po imieniu i chce obdarować życiem wiecznym.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój syn”. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw o powołania tzw. Suche Dni.
 3. Statystyki podają, że w Polsce jest ok. 25 tys. księży, 12 tys. zakonników i 18 tys. sióstr zakonnych.
 4. Dzisiaj modlitwa różańcowa w intencji powołań przed Mszą Świętą o godz. 10:00, której przewodniczyć będą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 5. Również dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Podczas Mszy Świętej wystąpi nasza schola z pieśniami wielkanocnymi. Dziękujemy dziewczętom i chłopcom, którzy należą do scholi oraz rodzicom za współpracę i Panu Organiście za opiekę i przygotowanie merytoryczne.
 6. Po Mszy świętej o godz. 15:00 spotkanie dla grupy starszej kandydatów do sakramentu bierzmowania, które zostało zaplanowane w niedzielę za tydzień 28 kwietnia o godz. 12:00. Sakrament pokuty przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży oraz ich bliskich w najbliższą sobotę o godz. 9:00.
 7. Zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Nowych Czernic od strony Chojnowa o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w ramach ustalonej kolejności, które planujemy w najbliższą sobotę 27 kwietnia ok. godz. 10:00.
 8. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej – ks. dr Marcin Sadowski, Diecezjalny Kapelan Strażaków – ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski, Kapelan Powiatowy – o. Wiesław Wiśniewski CP oraz proboszcz parafii pw. Świętego Józefa w Płocku – ks. kan. Andrzej Smoleń zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Płocka w Roku Jubileuszowym z okazji 1500. rocznicy męczeńskiej śmierci Świętego Zygmunta, patrona miasta Płocka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 27 kwietnia br. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.
 9. We wtorek 23 kwietnia – uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.
 10. W czwartek 25 kwietnia święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest także przeżywane w Kościele w Polsce, jako Dzień Modlitw o Urodzaje.
 11. W sobotę 27 kwietnia mija 10. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. O godz. 16:00 odmówimy Różaniec papieski i rozważymy Litanię ku czci Świętego Jana Pawła II. Zapraszam do wspólnej modlitwy Koła Różańcowe naszej parafii.
 12. Wczoraj w Sikorzu k. Płocka odbyło się spotkanie formacyjno-sprawozdawcze Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 13. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Modlimy się za wszystkich chorych. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.
 15. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”. Niech Bóg nam pobłogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło modlitwy, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 23 kwietnia (wtorek) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny.
 • 25 kwietnia (czwartek) – Święty Marek, żyjący w I wieku. Pochodził z Jerozolimy, był towarzyszem misyjnych podróży Świętego Piotra i Świętego Pawła. Jest autorem drugiej Ewangelii kanonicznej.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa