Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu, który opiekuje się nami – swoimi owcami, każdego z nas wzywa po imieniu i chce obdarować życiem wiecznym. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali po krańce świata i do końca czasu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 55. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 3. Statystyki podają, że w Polsce jest ok. 25 tys. księży, 12 tys. zakonników i 18 tys. sióstr zakonnych.
 4. W sobotę 28 kwietnia o godz. 11:00 kolejne spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a w piątek 27 kwietnia o godz. 14:00 zapraszamy na spotkanie dzieci z klasy czwartej w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 5. W niedzielę za tydzień 29 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się wspólne spotkanie dzieci z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek 20 kwietnia Mszą Świętą o godz. 18:00 w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu rozpoczęła się w naszym dekanacie peregrynacja relikwii Świętego Stanisława Kostki. Zakończenie nastąpi w piątek 27 kwietnia podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 w parafii Węgra.
 7. Do naszej parafii relikwie zawitają w środę 25 kwietnia. O godz. 10:45 w asyście samochodu strażackiego relikwie przybędą z parafii Rostkowo. O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, a o godz.16:30 Msza Święta dla całej wspólnoty parafialnej. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego Stanisława. Z naszej parafii relikwie odjadą w czwartek 26 kwietnia w godzinach porannych do parafii Pawłowo.
 8. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, nauczycieli, władze państwowe i samorządowe oraz wszystkich rozumiejących, że przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła zależy od serc, sumień i umysłów, kształtowanych w młodym pokoleniu Polaków
 9. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiarę z przeznaczeniem na duszpasterstwo młodzieży w diecezji płockiej.
 10. Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej – ks. kanonik dr Jarosław Kamiński, Diecezjalny Kapelan Strażaków – ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski oraz proboszcz parafii Święte Miejsce – ks. Jacek Daszkowski zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Bartnickiej w Świętym Miejscu, która odbędzie się w sobotę 5 maja 2018 r. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.
 11. W poniedziałek 23 kwietnia – uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.
 12. W środę 25 kwietnia święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest także przeżywane w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitw o Urodzaje.
 13. W piątek 27 kwietnia mija 4. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec papieski i rozważymy Litanię ku czci Świętego Jana Pawła II.
 14. Po renowacji powrócił do prezbiterium żyrandol, który wygląda imponująco. Koszt renowacji wyniósł 11 tysięcy zł plus koszt zakupu 35. żarówek typu LED firmy Philips, który wyniósł 700 zł. Dziękuję za pomoc finansową całej parafii, a szczególnie dobroczyńcom indywidualnym oraz za okazaną pomoc w montażu żyrandola.
 15. Zakończyły się prace przy pielęgnacji i kosmetyce drzew na cmentarzu, częściowo w otoczeniu kościoła i plebanii. Koszt tych prac wyniósł 6.600 zł. Więcej na temat spraw dotyczących prowadzonych remontów i planowanych inwestycji w niedzielę za tydzień.
 16. Dziękuję p. Alinie i Jerzemu Radomskim z Przasnysza, mającymi związki rodzinne z naszą parafią, za wykonany ręcznie i podarowany obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdzie swoje miejsce na plebanii.
 17. Dziękuję ministrantom: Adrianowi Stępień, Mateuszowi Miączyńskiemu i Andrzejowi Pikus za reprezentowanie całej wspólnoty ministrantów naszej parafii w ubiegłą sobotę 21 kwietnia podczas dekanalnego czuwania Liturgicznej Służby Ołtarza przy relikwiach Świętego Stanisława Kostki w parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w Modlimy się za wszystkich chorych. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.
 19. Śp. Włodzimierz Franciszek Smoliński, miał lat 80. Urodził się 3 stycznia 1938 r. w Chrostowie Wielkim. Był mistrzem Polski w zapasach, olimpijczykiem Rzymu w 1960. Po zakończeniu kariery zawodowej został trenerem młodzieży w Legii Warszawa. Zmarł 12 kwietnia 2018 r. po ciężkiej chorobie w Otwocku. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w sobotę 21 kwietnia. Urna z prochami śp. Włodzimierza Smolińskiego w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego została złożona do grobu na cmentarzu parafialnym.
 20. W poniedziałek 9 kwietnia zmarł ksiądz prałat Władysław Stradza – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Józefa w Płocku. Odszedł do wieczności w 84 roku życia i 59 roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu śp. ks. Władysława Stradzy została odprawiona w czwartek 12 kwietnia. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobowcu Kapituły Katedralnej Płockiej na cmentarzu przy ulicy Kobylińskiego w Płocku.
 21. W środę 11 kwietnia zmarł w wieku 64 lat ksiądz Waldemar Dynak, który w ostatnich latach swego życia był na rencie i zamieszkiwał w Pułtusku na Popławach. Żałobna liturgia pogrzebu śp. ks. Waldemara Dynaka odbędzie się w sobotę(14 kwietnia) o godzinie 11.00 w kościele parafialnym Świętego Stanisława Kostki w Pułtusku. Polecajmy śp. ks. Waldemara Bożemu Miłosierdziu.
 22. W środę 18 kwietnia br. zmarł ksiądz kanonik Andrzej Więckowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu oraz dziekan dekanatu sierpeckiego. Miał 71 lat życia i 47 lat kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w sobotę 21 kwietnia o godz. 11:00 w Sierpcu, gdzie spoczął na cmentarzu parafialnym.
 23. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 24. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. Niech Bóg nam pobłogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.
 25. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 23 kwietnia (poniedziałek) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny.
 • 25 kwietnia (środa) – Święty Marek, żyjący w I wieku. Pochodził z Jerozolimy, był towarzyszem misyjnych podróży Świętego Piotra i Świętego Pawła. Jest autorem drugiej Ewangelii kanonicznej.
Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa