Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Spotykamy się w czasie  wielkanocnym na sprawowaniu Eucharystii, aby świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza do pójścia za Nim w drogę ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy człowiek, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu Jezus przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali po krańce świata i do końca czasu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 58. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. W tym tygodniu wypadają też kolejne Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 3. Statystyki podają, że w Polsce jest ok. 25 tys. księży, 12 tys. zakonników i 18 tys. sióstr zakonnych.
 4. Niedziela dzisiaj to również XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach, która przypada w ostatnią niedzielę kwietnia. Niech wspólna modlitwa przyniesie więcej rozwagi, rozsądku i mądrości w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa oraz Świętego Jana Pawła II.
 5. Dzisiaj przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest także przeżywane w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitw o Urodzaje.
 6. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z młodzieżą przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękujemy scholi parafialnej, która w powiększonym składzie, zaśpiewała podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci godz. 10:00.
 8. We wtorek 27 kwietnia mija 7. rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 16:30 rozważymy Litanię ku czci Świętego Jana Pawła II.
 9. W czwartek 29 kwietnia przypada 76. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, dlatego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 10. Jak co roku główne obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego odbędą się tego dnia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek księży – więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niedoli za przyczyną Świętego Józefa Kaliskiego. Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup Grzegorz Suchodolski z Siedlec. Z racji na pandemię organizatorzy w tym roku nie zapraszają do Kalisza przedstawicieli duchowieństwa z wszystkich diecezji w Polsce, ale zachęcają do szczególnej, duchowej łączności w tym dniu wszystkich kapłanów.
 11. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe z „Litanią loretańską” codziennie o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 (z małymi wyjątkami). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi, polecając Majowej Pani wszystkie nasze codzienne sprawy.
 12. Miesiąc maj jest dobrą okazją do zatroskania o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są milczącym świadkiem historii naszych „małych ojczyzn” oraz świadectwem wiary naszych przodków, a często też pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do okazjonalnej modlitwy.
 13. Dzień 1 maja jest także Międzynarodowym Świętem Pracy, które wprowadzono w 1886 roku w Stanach Zjednoczonych. Naszą modlitwą przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i trudną sytuacją materialną.
 14. W niedzielę 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi Narodowej, wyrazimy troskę o właściwy duchowy i materialny rozwój naszej Ojczyzny, szczególnie w modlitwie podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy, że flaga państwowa, wyraża nasze przywiązanie do barw narodowych i nasz patriotyzm.
 15. W tym tygodniu pierwsza sobotę miesiąca. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Różaniec rozpocznie się o godz. 9:30. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po tej Mszy Świętej.
 16. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam podstawową asystę procesyjną, poczty sztandarowe oraz dziewczęta do sypania kwiatkami, jeśli będzie taka możliwość.
 17. Msze Święte są odprawiane w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 18. Bardzo dziękuję rodzinie z Zalesia za sprzątanie kościoła i dzwonnicy w dniu wczorajszym.
 19. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Modlimy się za wszystkich chorych. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.
 20. W poniedziałek 9 kwietnia zmarł ksiądz infułat Ireneusz Kaczorek – emerytowany pracownik Sądu Biskupiego i Kurii Diecezjalnej Płockiej. Odszedł do wieczności w 83 roku życia i 58 roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu zostanie odprawiona we wtorek 27 kwietnia br. w rodzinnej parafii w Krasnosielcu. Żałobnej Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie przewodniczyć biskup Mirosław Milewski. Trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 25 kwietnia (niedziela) – Święty Marek, żyjący w I wieku. Pochodził z Jerozolimy, był towarzyszem misyjnych podróży Świętego Piotra i Świętego Pawła. Jest autorem drugiej Ewangelii kanonicznej.
 • 29 kwietnia (czwartek) – Święta Katarzyna ze Sieny. Dziewica i doktor Kościoła oraz patronka Europy, która ma swoje doniosłe miejsce w historii Kościoła średniowiecznej Europy (święto).
 1. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Święty Józef: Marzenie powołania”, w którym nawiązał do obchodzonego obecnie Roku Świętego Józefa i wskazał na Opiekuna Pana Jezusa jako wzór realizacji swojego powołania. Niech Bóg nam pobłogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego. Cieszymy się radością czasu wielkanocnego tym bardziej, że została poda kolejna data beatyfikacji Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą Stolica Apostolska zaplanowała w niedzielę 12 września br. w Warszawie.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa