Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, który opiekuje się nami – swoimi owcami, każdego z nas wzywa po imieniu i chce obdarować życiem wiecznym. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 59. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Dzisiaj rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Dzisiaj przypada 77. rocznica zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa
 4. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 modlitwie różańcowej przewodniczy Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 5. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Świętych jest obecny wśród nas ks. Emil Stolarczyk pochodzący z parafii Rostkowo i pełniący posługę proboszcza parafii pw. Świętego Ludwika w Krzywym Jeziorze Diecezja Odesko Symferopolska. Wygłosi okolicznościowe kazanie oraz będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz swojej parafii, składającej się głównie z przesiedlonych Polaków, którzy z powodu trwającej wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Będzie to dla nas kolejna okazja, aby pomóc Ukrainie przeżywającą dramatyczną wojnę. Ksiądz Emil święcenia kapłańskie przyjął 4 stycznia 2018 roku, a miesiąc później odprawił Mszę Świętą Prymicyjną w kościele parafialnym w Rostkowie. Witamy bardzo serdecznie w naszej parafii, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy łaski zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Czernickiej.
 6. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. To nabożeństwo jest duchowym owocem nawiedzenia parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony w roku 2015.
 7. We wtorek 10 maja o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych z okazji 19. rocznicy nadania imienia i przekazania sztandaru. Dnia Patronki.
 8. W środę 11 maja o godz. 14:30 odbędzie się spotkanie dzieci z klasy trzeciej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, a we wtorek również o godz. 14.30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 29 maja o godz. 12:00.
 9. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 10. Choć dziś mamy 8 maja, to uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii przypada jutro, przeniesiona ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Jutro więc będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były godne i święte. Będziemy też wzywać jego orędownictwa i wypraszać pomoc Opatrzności Bożej dla naszej ojczyzny.
 11. W piątek 13 maja w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada 105. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego oraz 41. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 1. Od najbliższego piątku razem ze wspólnotami Kół Żywego Różańca naszej parafii rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca na świecie i Papieskich Dzieł Misyjnych, która została zaplanowana w niedzielę 22 maja w Lyonie we Francji. Msza Święta o godz. 15:00 na Eurexpo zostanie odprawiona przez kardynała Luis Antonio Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji.
 2. W piątek 13 maja będziemy obchodzilić Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, a szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W najbliższą sobotę 14 maja o godz. 8:30 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie rozpoczną się eliminacje rejonowe do Sacrosongu Diecezjalnego 2022. W tym wydarzeniu będzie uczestniczyła nasza Schola parafialna, prowadzona pod opieką Pana Organisty.  Życzymy pomyślności, ponieważ jest to swoisty debiut muzyczny i artystyczny.
 4. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 5. W tych dniach modlimy się o deszcz. Piękną modlitwę w tej intencji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Jej treść przygotował ks. Maciej Bagdziński, który w tym roku prowadził rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
 6. Za wstawiennictwem Pani Loretańskiej solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie (szczególnie Stanisławom). Naszym maturzystom życzymy światła Ducha Świętego. Modlimy się za wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych, szczególnie zmarłych w ostatnim czasie.
 7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 8 maja (niedziela) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079). Biskup krakowski i męczennik. Patron chrześcijańskiego ładu moralnego oraz główny patron Polski. Zamordowany przez króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy Świętej (uroczystość).
 • 14 maja (sobota) – Święty Maciej Apostoł. Po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu (święto).
 1. Niedziela Dobrego Pasterza wskazuje nam Jezusa, który jest „bramą owiec” i z miłością troszczy się o nas. Niech Bóg nam błogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie prośbą o nowe i dobre powołania do pracy w Winnicy Pańskiej oraz wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa