Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas chce obdarować życiem wiecznym.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołani do miłosierdzia”.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej, która przygotowuje się do występu w niedzielę za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.

4. W środę 20 kwietnia o godz. 14:00 kolejne spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

5. Diecezjalny Kapelan Strażaków oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na III Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Popowie Kościelnym, która odbędzie się w sobotę 30 kwietnia 2016 r. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” informuje, że w następną niedzielę we wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona II edycja akcji „Napełnij Dzban”. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zapozna nas ze stanem przygotowań do tego wydarzenia. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do specjalnych puszek – dzbanków, aby wesprzeć przyjazd młodzieży z ubogich rodzin z innych krajów w ramach akcji pod nazwą „Bilet dla brata”.

7. Panie Zelatorki i Koła Żywego Różańca naszej parafii zapraszają wszystkich chętnych do udziału w VIII Pielgrzymce Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa, która odbędzie się w sobotę 14 maja br. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł. Zapisy i wpłatę przyjmuje p. Teresa Pikus z Czernic Borowych.

8. Pod hasłem ”Kropielnica w każdym domu” Rada ds. Duszpasterstwa Komisji Episkopatu Polski zachęca do zamieszczania w naszych domach kropielnicy z wodą święconą na pamiątkę jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, abyśmy za przykładem naszych przodków, wzywali Bożej opieki żegnając się wodą święconą i czyniąc swój dom Kościołem Domowym. W odpowiedzi na prośbę Episkopatu Polski, Rada Duszpasterska naszej parafii przygotowała pięć różnych wzorów takich kropielniczek. Zapisy prowadzi Pan Jan przy stoliku z prasą katolicką przy wyjściu z kościoła. Została ustalona jednakowa cena kropielniczki, która wynosi 20 zł. W tej cenie otrzymamy też małą buteleczkę na wodę święconą i pamiątkową książeczkę o tematyce jubileuszowej.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
modlitwie. Naszą modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.

10. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania „Kościół matką powołań”. Niech Bóg nam pobłogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 23 kwietnia (sobota) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa