Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołania znakiem nadziei opartej na wierze”.

2. Wtorek 23 kwietnia to uroczystość świętego Wojciecha biskupa i męczennika, którego Kościół w Polsce uznaje za jednego ze swoich trzech głównych patronów(obok Matki Bożej i świętego Stanisława ze Szczepanowa).Jego krew leży u fundamentów Kościoła i państwa na ziemiach piastowskich, dlatego uważany jest za pierwszego polskiego męczennika, gdyż jako apostoł pogan w swojej ostatniej misji dotarł do wybrzeży Bałtyku, gdzie 23 kwietnia 997 roku poniósł śmierć męczeńską. Grób świętego Wojciecha Biskupa Męczennika znajduje się w Gnieźnie.

3. W czwartek 25 kwietnia w liturgii Kościoła wspominamy świętego Marka Apostoła i Ewangelistę. Za wstawiennictwem świętego Marka będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli i dobre urodzaje, aby nikomu na świecie i w naszej Ojczyźnie nie zabrakło chleba powszedniego, ponieważ jest to doroczny dzień modlitw o urodzaje.

4. W niedzielę 5 maja o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia świętego Floriana patrona strażaków, połączona z obrzędem poświęcenia nowego samochodu strażackiego.

5. W związku z uroczystością strażacką Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii zostanie odprawiona w niedzielę 5 maja o godzinie 10:00. Będzie to wspólna modlitwa, w czasie której podziękujemy Bogu za pomyślne ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej oraz będziemy prosić o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych.

6. W środę 24 kwietnia o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. W piątek 26 kwietnia o godz. 15:00 spotkanie dla dzieci z klasy drugiej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania odbędą się w kościele.

7. Grupa Eko System, operator programu dofinansowań do 45% do zakupu oraz montażu kolektorów słonecznych, prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, zawiadamia o spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w piątek 26 kwietnia br. o godz. 11:00, w sali biblioteki w Czernicach Borowych.

8. W najbliższym czasie planowana jest wywózka śmieci z cmentarza parafialnego. Do końca czerwca bieżącego roku śmieci usuwane są na starych zasadach. Jednocześnie przypominam, że wszystkie planowane prace przy pomnikach nagrobnych należy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa