Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Ewangelia czwartej niedzieli zwykłej w roku liturgicznym przypomina nam program chrześcijańskiego życia, który Jezus Chrystus przedstawił w Kazaniu na Górze.

2. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, który został ustanowiony w 1954 r. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszą modlitwą.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej w ramach przygotowania do Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, które zostało zaplanowane w czwartek 6 kwietnia o godz. 17:00.

4. Dzisiaj również podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się dziękczynienie mieszkańców Nowych Czernic od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz mieszkańców Jabłonowa za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego oraz przekazanie Obrazu mieszkańcom Nowych Czernic od strony Chojnowa.

5. W czwartek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 21. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

6. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:30. Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych.

7. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra. Główna Msza Święta o godz. 12:00.

8. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 10 zł.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.

10. Niedziela za tydzień będzie pierwszą w miesiącu. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.

11. PROGRAM KOLĘDY:

  • Poniedziałek (30 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Sadowa od p. Żebrowskich, ul. Dolna oraz ul. Jasna, godz. 9:30.
  • Wtorek (31 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30. Zakończenie kolędy.

12. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu.

13. Gmina Czernice Borowe zaprasza na kolędowanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w Sali OSP w Czernicach Borowych. W programie kolędy w wykonaniu Orkiestry Dętej z Czernic Borowych, występ kolędników z Węgry oraz pastorałki i kolędy w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Młode Kurpie” z Jednorożca.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 31 stycznia (wtorek) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.

• 3 lutego (piątek) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło. Również tego samego dnia – Święty Oskar (801-865), biskup, benedyktyn i misjonarz Skandynawii oraz patron Szwecji (wspomnienia dowolne).

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim łaski zdrowia, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

16. Zaproszenie na drogę ośmiu błogosławieństw jest ciągle aktualne. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia, aby iść tą drogą, a Matka Boża Jasnogórska, która nawiedza nasze domy, niech nas otacza swoją opieką.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa