Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym jest ostatnią niedzielą pierwszego miesiąca Nowego Roku. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam w dzisiejszej Ewangelii wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. Pamiętajmy, że tylko słowa Pana oświecają drogi naszego życia.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych, który jest szczególną okazją, aby pomodlić się za cierpiących na tę straszną chorobę oraz za tych, którzy im spieszą z pomocą. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.
 3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna i spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Podczas Mszy Świętej wystąpi schola pod opieką Pana Organisty z małym koncertem kolęd.
 4. Również w niedzielę za tydzień o godz. 15:00, do uczestnictwa we Mszy Świętej zobowiązana jest młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 27. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 6. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:30 (transmisja on-line). Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. O godz. 16:00 Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową w intencji zakonów klauzurowych, szczególnie nam bliskich Sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – biskupa Jacka Kicińskiego CMF. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas i naszą parafię.
 7. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O godz. 16:30 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 9. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 10. Również w niedzielę za tydzień 5 lutego po Mszy Świętej o godz. 10:00 w zakrystii będzie możliwość odbioru zamówionych strojów liturgicznych u Pani Krawcowej.
 11. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Zalesia w ramach ustalonej kolejności planujemy w piątek 3 lutego ok. 9:00. Prace porządkowe zostaną połączone z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 12. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 13. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (30 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Wtorek (31 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:00 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone w ubiegłym tygodniu na rzecz naszej parafii oraz na kolędę. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza zaplanowanym terminem. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodzin i parafian z miejscowości, gdzie była kolęda w ubiegłym tygodniu.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 stycznia (wtorek ) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 • 3 lutego (piątek) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).
 1. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 2. W niedzielę 22 stycznia br. zmarł ksiądz kan. Zygmunt Karp, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie. Przeżył 82 lat w tym 60 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego, została odprawiona w środę 25 stycznia w kościele parafii pw. Świętego Benedykta w Płocku – Radziwiu. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na cmentarzu parafialnym.
 3. W czwartek 26 stycznia br. zmarł ojciec Krzysztof Ryszard Kot CP. Urodził się w Ostrołęce. Przeżył 93 lata. W życiu zakonnym 75 lat, a w kapłaństwie 69. Msza Święta żałobna, pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, zostanie odprawiona 31 stycznia o godz. 11:30 w Kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Po Mszy Świętej trumna ze zmarłym kapłanem zostanie złożona w krypcie kościoła.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają  w pokoju wiecznym. Amen.
 1. Przyjmując dar błogosławieństwa, wyjdźmy z naszej świątyni umocnieni darami łaski Bożej, aby z miłością okazywać świadectwo wierności błogosławieństwom, powołaniu, które dziś przypomniała nam Ewangelia według Świętego Mateusza (por. Mt 5, 12a). Bądźmy też wiarygodnymi prorokami Boga w codzienności współczesnego świata.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa