Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj czwarta niedziela w roku liturgicznym, która wzywa nas do otwarcia się na głos Boga, przemawiającego w swoim słowie i sakramentalnych znakach.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę oraz nowenna przed rozpoczęciem nawiedzenia parafii naszej diecezji przez kopię świętego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi w sali spotkań na plebanii.

4. Jutro 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem poświęcenia gromnic o godzinie 10:00 i 16:30. Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas.

5. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12:00.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.

8. Zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną wszechstronną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz prowadzonego remontu dzwonnicy oraz renowacji ołtarza głównego. Dzisiejsza Msza Święta za Parafian o godz. 12:00 będzie modlitwą za rodziny, które przeżywały kolędę w ubiegłym tygodniu oraz dziękczynieniem za tegoroczne dzieło kolędowe w naszej parafii. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę za tydzień.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 lutego (wtorek) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).

• 5 lutego (czwartek) – Święta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Patronka Sycylii we Włoszech.

• 6 lutego (piątek)– Święci Paweł Miki i Towarzysze, męczennicy japońscy z XVI wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa