Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej





 1. Czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym jest ostatnią niedzielą pierwszego miesiąca Nowego Roku. W dzisiejszej Ewangelii według Świętego Marka usłyszymy o egzorcyzmie dokonanym przez Jezusa i autorytecie Jego słowa, bo tylko Chrystus może uwolnić człowieka spod wpływu zła i poddać go panowaniu swojej miłości.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 71. Światowy Dzień Trędowatych, który jest szczególną okazją, aby pomodlić się za cierpiących na tę straszną chorobę oraz za tych, którzy im przychodzą z pomocą. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Hasłem tego dnia są słowa z Ewangelii według Świętego Łukasza: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (por. Łk 6,36).
 3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 będzie obecny wśród nas zespół muzyczny z Przasnysza o nazwie „Pseudonim” z kolędami również własnego autorstwa i we własnej aranżacji. Zespół w składzie: Anna Nachtygal (wokal), Janusz Nachtygal (instrumenty klawiszowe, wokal), Krzysztof Gajewski – gitara basowa, Paweł Olszewski – perkusja. Zapraszamy więc na „Kolędy z Pseudonimem”, szczególnie  dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Będzie forma katechezy parafialnej w ostatnią niedzielę stycznia na zakończenie ferii zimowych.
 4. W piątek 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 28. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 5. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 10:00 i 16:30 (transmisja on-line). Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – biskupa Jacka Kicińskiego CMF. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas i naszą parafię.
 6. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 15 zł.
 7. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są.
 9. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową w intencji zakonów klauzurowych, szczególnie nam bliskich Sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu.
 10. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 11. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 12. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej w ramach ustalonej kolejności planujemy w sobotę 3 lutego ok. 10:30. Prace porządkowe zostaną połączone z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 13. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 14. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (29 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Wtorek (30 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30.
 • Środa (31 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Kacza, godz. 14:00.
 • Czwartek (1 lutego) – Czernice Borowe; Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, ul. Krótka, ul. Chełchowskiego (początek), godz. 14:00 (zakończenie tegorocznej kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone w ubiegłym tygodniu na rzecz naszej parafii oraz na kolędę. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza zaplanowanym terminem. W niedziele za tydzień o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w dziękczynieniu za tegoroczną kolędę.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 stycznia (niedziela) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, myśliciel i poeta. Jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.
 • 31 stycznia (środa) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 • 3 lutego (sobota) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).
 1. Kończą się ferie zimowe, m.in. w województwie mazowieckim. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom oświaty, życzymy dużo wytrwałości w drugim semestrze roku szkolnego.
 2. Jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  „Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień” – napisał Święty Paweł w 1 Liście do Koryntian (por. 1 Kor 7, 32-35). Przyjmując dar błogosławieństwa, również i my życzymy sobie spokojnego życia. Wyjdźmy z naszej świątyni umocnieni wielkimi darami, aby z miłością okazywać świadectwo wierności naszemu powołaniu. Bądźmy też wiarygodnymi prorokami Boga w codzienności współczesnego świata.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa