Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym jest ostatnią niedzielą pierwszego miesiąca Nowego Roku. Ewangelia według Świętego Łukasza przywołuje początek publicznej działalności Jezusa i wspomina o niezrozumieniu Go przez mieszkańców rodzinnego miasta. Niebezpieczeństwo odrzucenia słowa Bożego istnieje także w obecnym czasie. Pamiętajmy jednak, że tylko słowa Pana oświecają drogi naszego życia.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 69. Światowy Dzień Trędowatych, który jest szczególną okazją, aby pomodlić się za cierpiących na tę straszną chorobę oraz za tych, którzy im spieszą z pomocą. Na świecie jest ok. 200 tys. ludzi chorych na trąd, którymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. W czasie pandemii Covid-19, ten dzień uświadamia nam, że na świecie od dawna istnieją inne choroby, które są również zaraźliwe i groźne.
 3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 będziemy gościć zespół muzyczny „Hora Incerta” (Godzina nieznana) z Przasnysza z koncertem kolęd pod tytułem „Poezja kolędą otulona”, który odbędzie się po Mszy Świętej. Zespół tworzą: Ewa Czaplicka (wokal), Jarosław Dawidziuk (gitara basowa), Arkadiusz Dąbrowski (instrumenty perkusyjne), Jacek Piotrowski (gitara solowa), Jacek Ślubowski (gitara prowadząca), poezję czyta Tomasz Ulatowski.
 4. Będzie to również nieco inna katecheza parafialna i spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 5. W środę 2 lutego przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z ustanowienia Świętego Jana Pawła II, będzie to również 26. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
 6. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godzinie 8:30, 10:00 i 16:30 (transmisja on-line). Po południu do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. O godz. 16:00 proszę Koła Żywego Różańca o modlitwę różańcową w intencji zakonów klauzurowych, szczególnie nam bliskich Sióstr Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy modlą się w intencjach Kościoła i świata, a więc także za nas i naszą parafię.
 7. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada również doroczny odpust w parafii Węgra z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek koronką do Miłosierdzia Bożego dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej i wytrwałość w powołaniach, które już są. W piątek chcemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O godz. 16:30 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10:00. Od godziny 9:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koła Żywego Różańca.
 9. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
 10. Wspólne sprzątanie kościoła i dzwonnicy razem z mieszkańcami Zembrzusa Wielkiego w ramach ustalonej kolejności planujemy w piątek 4 lutego ok. 9:00. Prace porządkowe zostaną połączone z rozbiórką dekoracji świątecznej.
 11. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 12. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (31 stycznia) – Czernice Borowe; ul. Sadowa, ul. Dolna i ul. Jasna, godz. 9:30.
 • Wtorek (1 lutego) – Czernice Borowe; ul. Okrężna i ul. Kościelna, godz. 9:30 (zakończenie kolędy).
 1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone w ubiegłym tygodniu na kolędę, na rzecz naszej parafii oraz rodziny poszkodowanej z powodu pożaru domu. Tegoroczna kolęda w naszej parafii ma charakter „kolędy na zaproszenie”. Nadal więc istnieje możliwość zaproszenia i umówienia spotkania kolędowego poza zaplanowanym terminem z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 31 stycznia (poniedziałek) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Wielki pedagog i apostoł młodzieży, założyciel Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 • 3 lutego (czwartek) – Święty Błażej, biskup Sebasty w Armenii i męczennik z IV wieku. Jest patronem ludzi chorych na gardło (wspomnienie dowolne).
 • 5 lutego (sobota) – Święta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Patronka Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.
 1. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 1. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy dobrego i spokojnego wypoczynku.
 1. Przyjmując dar błogosławieństwa, wyjdźmy z naszej świątyni umocnieni darami łaski Bożej, aby z miłością okazywać świadectwo wierności powołaniu, którym zostaliśmy obdarowani. Bądźmy też wiarygodnymi prorokami Boga w codzienności współczesnego świata.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa