Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. W dziewiątą niedzielę zwykłą Pan Jezus słowami Ewangelii przypomina nam prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi w poznaniu i zbliżeniu się do Boga oraz w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Ten dzień nie powinien być traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 2. Dzisiaj pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość przeżywamy XI Dzień Dziękczynienia za opiekę Boga nad naszą Ojczyzną i Kościołem w Polsce. Naszą modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności za wolną i niepodległą Polskę.
 3. Dzisiejsza niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W czasie Mszy Świętej o
  12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Podziękowanie dla asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych, „dzieci fatimskich” i dziewcząt sypiących kwiatkami oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 4. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 5. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00, jak dzisiaj oraz za tydzień.
 6. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 7 czerwca Mszą Świętą o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami, „dzieci fatimskie” oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 7. Najbliższy piątek 8 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Świętego Jana Pawła II w 1995 roku. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę 9 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 9. Również w najbliższą sobotę o godz.10:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali spotkań na plebanii, a później w kościele.
 10. Od trzynastu lat na przełomie maja i czerwca w wielu polskich miastach, jak też w naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, aby bardziej promować działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. W tym roku wiodącym hasłem tych marszów są słowa „Polska rodziną silna”. Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Świętego Józefa w Ciechanowie zaprasza w sobotę 9 czerwca do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 13:00 Mszą Świętą w kościele farnym. Szczegóły na plakacie i okolicznościowych ulotkach oraz stronie marsz.org
 11. Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach VII Pikniku Rodzinnego ze Świętym Stanisławem Kostką w Roku Jubileuszowym, który odbędzie się w niedzielę za tydzień 10 czerwca na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m in. koncert zespołu muzyki religijnej „Dekalog” oraz mini koncert „młodych talentów” z naszej parafii. Inscenizacja pt. „Do wyższych rzeczy zostałem powołany i dla nich pragnę żyć” w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Poza tym różne gry, zabawy, konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, strefa malucha, pląsy i zabawy z udziałem czernickich harcerzy, pokazy jazdy konno pod opieką instruktorów ze stajni „Księstwo” oraz nauka wykonywania naczyń z gliny, przejażdżki drezyną pod opieką pasjonatów kolejnictwa oraz przejażdżki motocyklem z udziałem przedstawicieli klubu „Wolny wydech” z Ciechanowa. Służba Zdrowia będzie mierzyła ciśnienie krwi i poziom cukru. Od strony kulinarnej „żurek”, kuchnia węgierska, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z koncertem pieśni i piosenek w wykonaniu młodzieżowego zespołu wokalnego „Głosiki”. W programie demonstracja sprzętu Straży Pożarnej i Policji oraz inne atrakcje i niespodzianki, które będą okazją do wzajemnej integracji naszej parafii i naszych gości.
 12. Serdecznie wszystkich zapraszamy i już teraz bardzo dziękujemy dobroczyńcom indywidualnym oraz Fundacji „Scalam – prostujemy drogi życia”, a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych. Dziękujemy również druhnom i druhom z naszej jednostki OSP za okazywaną pomoc organizacyjną. Patronat medialny Płocka Edycja Gościa Niedzielnego i Prasa Lokalna.
 13. Jutro w poniedziałek 4 czerwca wizytacja katechetyczna w naszej parafii w ramach wizytacji kanonicznej, która została zaplanowana 18 września br. w liturgiczne święto Świętego Stanisława Kostki.
 14. Zdjęcia i płyty DVD z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego będą dostępne w niedziele za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00
 15. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (4 czerwca), godz. 15:00 – Zembrzus Wielki; środa (6 czerwca ), godz. 15:00 – Nowe Czernice; czwartek (7 czerwca), godz.14:00 – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo i Jabłonowo; piątek (8 czerwca), godz. 14:00 – Żebry; sobota (9 czerwca), godz. 12:00 – Kownaty. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.
 16. Podziękowanie dla mieszkańców Chrostowa Wielkiego za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.
 17. Dziękuję również za podarowane kwiaty do kościoła po uroczystości Bożego Ciała oraz za złożoną ofiarę materialną na dekorację kwiatową w kościele.
 18. Serdecznie dziękuję za wykonanie kapliczki ku czci Świętego Józefa na cmentarzu parafialnym z wykorzystaniem pnia modrzewia, który znalazł swoje godne upamiętnienie. Szczególne podziękowania dla p. Sławomira Sosnowskiego z Żeber za przeprowadzone prace w trudnym czasie wzmożonych prac polowych, podziękowanie również dla p. Wojciecha Nosarzewskiego i p. Andrzeja Żebrowskiego oraz podziękowanie dla p. Krzysztofa Kawieckiego i p. Jarosława Święconek z Przasnysza za współpracę. W najbliższym czasie zostanie jeszcze umocowana drewniana tablica ze słowami „ Święty Józefie, módl się za nami”. Mam nadzieję, że kapliczka zostanie poświęcona przez Księdza Biskupa w czasie wizytacji kanonicznej i modlitwy za zmarłych na cmentarzu.
 19. Trwają prace upiększające na zboczu przy ogrodzeniu plebanii od strony torów. Również serdeczne podziękowania za okazaną pomoc dla p. Janusza Smolińskiego i p. Leszka Bugaj z Nowych Czernic oraz dla p. Mariusza Adamiak z Dzielina, a także dla p. Krzysztofa Nowickiego z Czernic Borowych. Dziękuję za każde dobro okazane naszej parafii w ostatnim czasie, w różnej postaci i w różny sposób.
 20. Wczoraj 2 czerwca w Bazylice Katedralnej w Płocku, w czasie Mszy Świętej o godz. 11:00 biskup Mirosław Milewski udzielił święceń diakonatu sześciu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Polecamy w modlitwie nowych diakonów Kościoła katolickiego i Diecezji Płockiej.
 21. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy wyrazy serdecznych życzeń, chorych otaczamy modlitwą, a naszych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, szczególnie w modlitwie wypominek.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 3 czerwca (niedziela) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.
 • 5 czerwca (wtorek) – Święty Bonifacy (ok. 673-754). Pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
 • 8 czerwca (piątek) – Święta Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich. Dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Jej życie najlepiej określa fragment z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”.
 1. Umocnieni Słowem i Ciałem Pana, w jedności z uczestnikami kończącego się XXII spotkania w Lednicy, przyjmijcie błogosławieństwo Boga Ojca Miłosierdzia, który nas obdarza miłością.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa