Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to dziewiąta niedziela zwykła i pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

2. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy świętej, a w najbliższą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12:00.

3. Dzisiaj o godzinie 17:00 Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie. Łączyć się z nim będą duchowo wszyscy biskupi świata razem z ich wspólnotami diecezjalnymi. Modlitwa ta wpisana jest w przeżywany w Kościele Rok Wiary. W bazylice katedralnej w Płocku również odbędzie się w tym samym czasie modlitewne czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery.

4. Dzisiaj w Polsce pod hasłem „Dziękujemy za łaskę wiary” przeżywamy VI Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do specjalnej puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

5. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca modlitwę różańcową o godzinie 9:30 prowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie KŻR dzieci i młodzieży.

6. Za nami uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękuję całej wspólnocie parafialnej za oddanie czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze, a także przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia procesji eucharystycznej.

7. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 6 czerwca Mszą świętą o 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, Koronka do Miłosierdzia Bożego (pierwszy czwartek miesiąca) w intencji nowych powołań i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz służbę liturgiczną ołtarza.

8. W tym dniu przypada też 3. rocznica beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego błogosławionego naszych czasów będziemy prosić w modlitwie o sprawiedliwość społeczną w Polsce oraz o mądrość i roztropność dla sprawujących władzę w naszej Ojczyźnie.

9. Piątek 7 czerwca, to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ten dzień to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty od godziny 15:30.

10. W sobotę 8 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza święta w tym dniu o godz. 11:00 i nabożeństwo czerwcowe.

11. W sobotę 8 czerwca, w 22. rocznicę papieskiej wizyty w Płocku, w bazylice katedralnej podczas Mszy świętej o godz.11:00, biskup Piotr Libera udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom, a wczoraj w sobotę 1 czerwca, dziewięciu kleryków płockiego Wyższego Seminarium Duchownego, przyjęło święcenia diakonatu, których udzielił biskup Roman Marcinkowski.

12. Poświęcenie pól w tym tygodniu: środa (05.06.13r.) – Dzielin, godz. 15:00; czwartek (06.06.13r.) – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, Jabłonowo – g.14:00; sobota (08.06.13r.) – Kownaty, godz. 12:00. Msze święte, które rozpoczynają całą uroczystość, są odprawiane w kościele parafialnym.

13. Rada Duszpasterska parafii Czernice Borowe, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach II Pikniku Rodzinnego, który planujemy za tydzień w niedzielę 9 czerwca na placu przy plebanii po Mszy świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu muzycznego Chajim (po hebrajsku „życie”) z Ciechanowa oraz zespołu młodzieżowego o nazwie Niekompletni, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko, prowadzone przez grupę animacyjną „Takt” z Przasnysza. Ponadto strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy. Przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem oraz inne atrakcje, które mamy nadzieję, staną się okazją do wzajemnej integracji naszej parafii i naszych gości. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie zapraszamy dobrą pogodę. Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00.

14. Trwają prace przy budowie parkingu przed kościołem, dlatego parking w ostatnim czasie jest wyłączony z użytku, dotyczy to również dojazdu na cmentarz. Przyjeżdżając do kościoła, samochody parkujemy na poboczu pobliskich ulic oraz na małym parkingu od strony ulicy Kościelnej, a także na podwórzu przy plebanii, jeśli jest taka konieczność. Część parkingu powinna być gotowa do przyszłej niedzieli 9 czerwca, a cały parking zostanie wykonany do odpustu ku czci Świętego Achacjusza, który w tym roku przypada w niedzielę 23 czerwca.

15. Akcja Katolicka parafii Czernice Borowe oraz Koło Emerytów i Rencistów z Obrębca zapraszają do udziału w pielgrzymce autokarowej organizowanej w Roku Wiary do sanktuariów maryjnych w Sierpcu, Skępem i Osieku Rypińskim, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca br. a nie jak wcześniej informowaliśmy 6 lipca. Za zmianę terminu pielgrzymki z przyczyn niezależnych organizatorzy przepraszają. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy razem z wpłatą do 10 czerwca u p. Danuty Adamskiej w Obrębcu (tel. 605 290 593) oraz u p. Jana Pikus w Czernicach Borowych (tel. 23 674 62 44).

16. W ostatnim czasie ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożył p. Ryszard Rutkowski z Kuskowa. Bóg zapłać.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 czerwca – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
• 5 czerwca – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik. Wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa