Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym i ostatnia w tym miesiącu. Wpatrując się w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii, starajmy się umacniać wiarę i zaufanie do Boga, ponieważ Jezus doceniał taką postawę wśród spotykanych ludzi.

2. Jeszcze dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00, jutro i pojutrze o godz. 16:00, odprawimy nabożeństwa majowe. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać w dni powszednie zgodnie z godziną głównej Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego Centrum ŚDM Kraków 2016, ale nie będzie dzisiaj spotkania scholi parafialnej.

4. Trwa dawna oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w czwartek 2 czerwca Mszą Świętą o godz. 16:30, w czasie której zostaną poświęcone wianki, zioła i kwiaty oraz odprawimy nabożeństwo czerwcowe przed Najświętszym Sakramentem i pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. W miarę możliwości zapraszam całą asystę, dziewczęta sypiące kwiatkami oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

5. W środę 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu otaczamy naszą modlitwą wszystkie dzieci, szczególnie z naszej parafii, już dzisiaj składając serdeczne życzenia, przede wszystkim jak najlepszych ocen na zakończenie roku szkolnego

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego w sposób szczególny będziemy modlić się o nowe powołania do Służby Bożej. W piątek od godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty. W sobotę o godz. 10:00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitwa różańcowa.

7. Niedziela za tydzień jest pierwszą w miesiącu. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła o godz. 10:00 ze względu na piknik parafialny. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami, szczególnie z klasy trzeciej, które w ubiegłą niedzielę przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.

8. Również w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać IX Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie – Wilanowie.

9. We wtorek 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To nie tylko odwiedziny Świętej Elżbiety – matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również spotkanie Mesjasza z wielkim prorokiem Starego i Nowego Testamentu.

10. Najbliższy piątek 3 czerwca to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msze Święte o godzinie 9:30 i 16:30.

11. W sobotę 4 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które czcimy zawsze w sobotę po drugiej niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta w tym dniu o godz. 10:00 i nabożeństwo czerwcowe.

12. Poświęcenie pól w tym tygodniu: czwartek (2 czerwca), godz. 14:00 – Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, Jabłonowo; sobota (4 czerwca), godz. 12:00 – Kownaty. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.

13. Rada Duszpasterska oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach V Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę za tydzień na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m in. występ orkiestry dętej OSP Przasnysz, która również będzie obecna w czasie Mszy Świętej, a także koncert zespołu muzyki religijnej „Dekalog” oraz koncert Piotra Marlęgi. Poza tym różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i nie tylko prowadzone przez grupę animacyjną „TAKT” z Przasnysza. Ponadto mała strefa wesołego miasteczka, strefa malucha, pląsy i zabawy z udziałem harcerzy z naszych szkół, przejażdżki konno pod opieką Harcerskiego Zastępu Konnego z Przasnysza i drezyną kolejową pod opieką pracowników spółdzielni „Lokomotywa” oraz przejażdżki quadem z udziałem przedstawicieli Auto Moto Klub „Rzemieślnik” Przasnysz. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, będzie promować to wielkie wydarzenie w formie różnych pamiątek i gadżetów. Poza tym „młoda kapusta”, przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z koncertem pieśni i piosenek w wykonaniu Koła Emerytów i Rencistów przy akompaniamencie na akordeonie p. Franciszka Czajki oraz inne atrakcje i niespodzianki, które mamy nadzieję, będą okazją do wzajemnej integracji mieszkańców naszej parafii i naszych gości. Serdecznie wszystkich zapraszamy i bardzo dziękujemy naszym dobroczyńcom, przede wszystkim Fundacji „Scalam – prostujemy drogi życia”. Dziękujemy również druhom i druhnom z naszej jednostki OSP za obecność pośród nas i pomoc organizacyjną. Dziękujemy za patronat medialny, który objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Płocka Edycja Gościa Niedzielnego i Prasa Lokalna.

14. W parafiach diecezji płockiej prowadzona jest kolejna zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. W naszej parafii podpisy będą zbierane podczas pikniku. Do złożenia podpisu i poparcia tej inicjatywy potrzebny jest numer PESEL.

15. Dzisiaj ofiary składane na tacę już po raz czwarty zostaną przekazane na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

16. Słowa podziękowania dla mieszkańców Miłoszewca i Ostafieje oraz Chrostowa Wielkiego za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.

17. W imieniu naszej parafii bardzo dziękuję Pani Mirosławie Krzykowskiej, pochodzącej z Chojnowa, a obecnie mieszkającej w Stanach Zjednoczonych, za kolejną ofiarę w wysokości 500 dolarów (1.850 zł), którą wykorzystamy do naprawy zawalonego ogrodzenia cmentarza. Dziękuję również za ofiarę na rzecz parafii, którą złożyli w ostatnim czasie p. Krzysztof i Agnieszka Kowalscy z Zembrzusa Wielkiego. Bóg zapłać.

18. Naprawa zawalonego fragmentu ogrodzenia cmentarza rozpocznie się we wrześniu (pierwszy wolny termin dobrego fachowca od ogrodzeń kamiennych) i potrwa ok. miesiąca, ponieważ wiąże się z wykonaniem nowego fragmentu ogrodzenia z kamienia, a także korzystając z okazji zostaną wykonane słupki do nowej bramy i furtki w ramach reorganizacji dojazdu do cmentarza od ulicy Szkolnej i jest szansa, że do najbliższej uroczystości Wszystkich Świętych te prace zostaną zakończone. Korzystając z okazji dziękuję p. Stanisławowi Pszczółkowskiemu za życzliwość w tej sprawie oraz Urzędowi Gminy Czernice Borowe za okazywaną pomoc. W najbliższym czasie będę prosił o pomoc w uporządkowaniu miejsca zawalonego fragmentu ogrodzenia i już teraz dziękuję za każdą pomoc w różnych sprawach materialnych i porządkowych naszej parafii.

19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 czerwca (środa) – Święty Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą. Jest autorem pierwszych opisów Eucharystii.
• 3 czerwca (piątek) – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze. Męczennicy początków chrześcijaństwa z Ugandy.

20. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy serdeczne życzenia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

21. Błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy jest zobowiązaniem, aby za drzwiami naszego kościoła dzielić się wiarą z innymi i zachęcać do uczestnictwa w ofierze Mszy Świętej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa