Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 23 listopada o godzinie 15:00 w kościele parafialnym gościliśmy dwóch wybitnych muzyków, którzy obecnie są związani zawodowo i artystycznie z pobliskim Przasnyszem.

Rafał Witkowski – absolwent Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku. Studiował Dyrygenturę Chóralną w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Organy w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Łodzi.

Paweł Rok – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie wiolonczeli. Laureat wielu nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą. Wiolonczelista, dyrygent, pedagog, który koncertował niemalże na całym świecie oraz nagrywał dla Polskiego Radia i Filharmonii Polskiej.

Po Mszy Świętej muzycy zaprezentowali ponad godzinny koncert w czasie którego, wykonywali dzieła mistrzów takich jak: Jan Sebastian Bach, Franz Schubert i innych wielkich kompozytorów muzyki poważnej. Wyjątkowo wzruszająco zabrzmiał utwór katalońskiego kompozytora Pau Casalsa pt. Song of the Birds (pieśń ptaków), który podejmuje temat pokoju i wolności. Dostojna muzyka organowa i nostalgiczne dźwięki wiolonczeli sprawiły, że wszystkim uczestnikom koncertu udzielił się podniosły nastrój listopadowej jesieni oraz zamyślenia nad tajemnicą życia i śmierci, cierpienia i przemijania.

 

 

 

 

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa