Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ 19 października 2020 - Obchody 36. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki 19 października minie 36. rocznica ... +++ 18 października 2020 - 94. Światowy Dzień Misyjny – Tydzień Misyjny 2020 +++ 18 października 2020 - Planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych w kościołach nie odbędzie się W trosce o zdrowie i życie wiernyc ... +++ 18 października 2020 - Zmarł ks. Benedykt Grabowski Ze smutkiem zawiadamiamy, że 16 pa ... +++ 15 października 2020 - Litania Loretańska z nowymi wezwaniami “Matko nadziei”, “Pociecho migrantów” Litania loretańska do Najświętsz ... +++ 12 października 2020 - Beatyfikacja Carla Acutisa – geniusza internetu z polskimi korzeniami 10.10.2020 Fot. AP/Associated Press/East News ... +++ 12 października 2020 - Podstawowe sposoby ochrony przed koronawirusem COVID-19 +++ webdesign

W niedzielę 4 września po Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony o godzinie 12:00, odbył się koncert upamiętniający żołnierzy walczących w obronie ojczyzny w którym udział wzięli: Katarzyna Gierla  (sopran)  – ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie z wyróżnieniem. Laureatka licznych konkursów wokalnych w Polsce. Wojciech Winnicki (tenor) – koncertuje w Polsce i za granicą. W swoim repertuarze posiada arie operowe, operetkowe oraz pieśni z różnych okresów. Wiktor Brzuchacz  (organy) – improwizator, kompozytor, pedagog i organizator koncertów w kraju i zagranicą. Dyrektor artystyczny festiwalów: „Spotkania z Muzyką u Franciszkanów”, „Koncertów w Pałacu w Chrzęsnem” oraz cyklu koncertów patriotycznych „Ku wolności”. Łukasz Motyka (słowo o muzyce) – absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności muzyczne doskonalił na mistrzowskich kursach prowadzonych przez cenionych klarnecistów z Polski i z za granicy. Został uhonorowany Medalem Stanisława Ostoi – Kotkowskiego za wkład w dziedzinie kultury miasta Przasnysza. W programie zaprezentowane zostały pieśni patriotyczne i żołnierskie z lat 1830 – 1945 m.in.: Białe róże, Piechota, Pierwsza Brygada, Ułani ułani, O mój rozmarynie, Jak długo w sercach naszych, Bywaj dziewczę zdrowe, Tam na błoniu. Wzruszającego koncertu wysłuchała liczna grupa wiernych, którzy oklaskami podziękowali artystom za przybycie, obecność i hołd dla żołnierza polskiego złożony w modlitwie i pieśni. Koncert został zaprezentowany z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej w ramach cyklu koncertów patriotycznych „Ku wolności” współfinansowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, organizowanych przez Stowarzyszenie AXA. Do zwiedzania dostępna była zabytkowa dzwonnica przykościelna wraz z wystawą oraz izbą pamięci.

Zdjęcia: Katarzyna Rudna

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego