Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 4 września po Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony o godzinie 12:00, odbył się koncert upamiętniający żołnierzy walczących w obronie ojczyzny w którym udział wzięli: Katarzyna Gierla  (sopran)  – ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie z wyróżnieniem. Laureatka licznych konkursów wokalnych w Polsce. Wojciech Winnicki (tenor) – koncertuje w Polsce i za granicą. W swoim repertuarze posiada arie operowe, operetkowe oraz pieśni z różnych okresów. Wiktor Brzuchacz  (organy) – improwizator, kompozytor, pedagog i organizator koncertów w kraju i zagranicą. Dyrektor artystyczny festiwalów: „Spotkania z Muzyką u Franciszkanów”, „Koncertów w Pałacu w Chrzęsnem” oraz cyklu koncertów patriotycznych „Ku wolności”. Łukasz Motyka (słowo o muzyce) – absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności muzyczne doskonalił na mistrzowskich kursach prowadzonych przez cenionych klarnecistów z Polski i z za granicy. Został uhonorowany Medalem Stanisława Ostoi – Kotkowskiego za wkład w dziedzinie kultury miasta Przasnysza. W programie zaprezentowane zostały pieśni patriotyczne i żołnierskie z lat 1830 – 1945 m.in.: Białe róże, Piechota, Pierwsza Brygada, Ułani ułani, O mój rozmarynie, Jak długo w sercach naszych, Bywaj dziewczę zdrowe, Tam na błoniu. Wzruszającego koncertu wysłuchała liczna grupa wiernych, którzy oklaskami podziękowali artystom za przybycie, obecność i hołd dla żołnierza polskiego złożony w modlitwie i pieśni. Koncert został zaprezentowany z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej w ramach cyklu koncertów patriotycznych „Ku wolności” współfinansowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, organizowanych przez Stowarzyszenie AXA. Do zwiedzania dostępna była zabytkowa dzwonnica przykościelna wraz z wystawą oraz izbą pamięci.

Zdjęcia: Katarzyna Rudna

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa