Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

2016.09.04 Koncerty patriotyczne KU WOLNOŚCI_LQ

Katarzyna Gierla – ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie dr hab. Olgi Popowicz z wyróżnieniem. Uczestniczyła w mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem: Charlotte Lehmann, Christiana Elsnera, Ingrid Kremling, Paula Esswooda, Igora Kuszplera, Jerzego Artysza, Maetrsy Teresy Żylis – Gara, Ryszarda Karczykowskiego, Maestro Claudia Desderiego, Urszuli Borzdyńskiej, Piotra Kusiewicza, Marka Rzepki, Olgi Popowicz. Solistka Gal Operowych i Festiwali Muzycznych, w tym m.in.: koncertu dedykowanego wielkiemu tenorowi pt.: „Wiesław Ochman i Jego epoka”, zorganizowanego w Filharmonii Narodowej w Warszawie; koncertów Letniego Festiwalu Muzycznego w Krynicy Zdroju, koncertu Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Bielsku – Białej, a także Jubileuszu Maestry Teresy Żylis – Gara w Radziejowicach. Laureatka konkursów wokalnych, m.in. II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, a także Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju – Nagroda Specjalna. W 2013 roku została nagrodzona stypendium twórczym Prezydenta Miasta Przemyśla. W 2014 roku wraz z Maestro Wiesławem Ochmanem otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego – Ars Quaerendi w kategorii “Mistrz i Uczeń”, oraz “Projekt”. W listopadzie 2014 r. odbył się w Filharmonii Krakowskiej wspólny projekt Wiesława Ochmana i Katarzyny Gierla pt. “Sięgnąć do gwiazd”. Kolejnego roku artystka rozpoczęła współprace z polsko – włoską agencja artystyczną Tinoco Art Kuk Company. W 2015 r. podczas Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury śpiewaczka otrzymała wyróżnienie za najlepiej wykonaną arię polską.

Wojciech Winnicki – tenor w 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia I stopnia w klasie śpiewu prof. Piotra Kusiewicza na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wcześniej uczył się u Katarzyny Zachwatowicz. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich Gdańskiej Akademii. Uczestniczył w wielu koncertach muzyki kantatowo-oratoryjnej w Polsce i za granicą, m.in. jako wykonawca partii tenorowej w Pasji wg św. Jana J. S. Bacha pod dyr. Ralfa Sochaczewskiego (2008) i partii Ewangelisty w Pasji wg św. Mateusza J. S. Bacha pod dyr. Paula Esswooda (2009) oraz Kai Bumanna (2010). Posiada w repertuarze partie operowe: Bastiena w Bastien und Bastienne W. A. Mozarta, Bomeliusza w Carskiej narzeczonej M. Rimskiego-Korsakowa, Młodego Cygana w Aleko S. Rachmaninowa, Don Basilia i Don Curzia w Weselu Figara W. A. Mozarta. Z równą swobodą wykonuje arie operowe, operetkowe jak i cykle pieśni m m. in.: F. Schuberta, J. Brahmsa, S. Moniuszki, F. Chopina, M. Karłowicza, M. Ravela, J. Trepczyka, nie stroniąc również od utworów współczesnych. Dokonał nagrań muzyki dawnej na płytach: Johannespassion J. S. Bacha (2008) i Gdańskie Królestwo Kantat (Goldberg Ensamble, 2008).

Wiktor Brzuchacz – urodził się w 1986 roku w Wołominie. Od 6 roku życia gra na instrumentach klawiszowych. Uczęszczał do Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Legionowie. Ukończył Szkołę Muzyczną II st. im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W latach 2003-2005 uczył się improwizacji, harmonii i kompozycji u prof. Mariana Sawy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez profesorów: José Enrique Ayarra Jarné (Hiszpania), Maija Lehtonen (Finlandia) oraz Pierra Pincemailla (Francja). W 2006 roku zdobył „Złoty Laur Młodego Organisty” na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Giżycku. W 2009 roku dostał się do Konserwatorium w Saint-Germain-en-Laye we Francji do klasy improwizacji prof. Pierra Pincemailla uważanego za jednego z najwybitniejszych improwizatorów organowych na świecie. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie organów pod kierunkiem prof. Bogusława Grabowskiego. W 2011 roku dokonał nagrania płyty z Barbarą Żarnowiecką (sopran) z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Wiktor Brzuchacz w swoim dorobku artystycznym posiada występy na wielu prestiżowych Festiwalach Organowych w Polsce i za granicą. Koncertował we Francji, Holandii, w Niemczech a w 2016 roku został zaproszony na solowe tournée po Rosji. Wiktor Brzuchacz jest Dyrektorem artystycznym Koncertów „Spotkania z Muzyką w Pałacu w Chrzęsnem”, oraz Festiwalu Kameralno-Organowego „Spotkania z Muzyką u Franciszkanów”. Po powrocie ze Studiów we Francji zorganizował kilkadziesiąt koncertów muzyki klasycznej. Ponadto artysta komponuje muzykę filmową, klasyczną oraz wybrane gatunki muzyki rozrywkowej. Należy do Organizacji i Instytucji zajmujących się popularyzacją polskiej muzyki, animacją kultury i sztuki w kraju i za granicą.

Łukasz Motyka – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Ciechanowie oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Olsztynie. W 2006 r. wystąpił z orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie wykonując Concertino Es – dur na klarnet i orkiestrę C. M. Webera. Z kwartetem klarnetowym PSM w Olsztynie zdobył nagrody w przeglądach zespołów kameralnych odbywających się w Olsztynie i Olsztynku. W 2008 r. otrzymał wyróżnienie w konkursie na wykonanie polskich miniatur instrumentalnych, który odbył się w gdańskiej Akademii Muzycznej. Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych prowadzonych przez: J. J. Bokuna, F. Haeu, N. Baldeyrou, J. M. Fessarda, A. Saiote, A. Travagliniego, A. Budrysa, T. Salar – Verdu, W. Mrozka. W 2009 r. uhonorowany Medalem Stanisława Ostoi – Kotkowskiego za organizację i udział w koncertach muzycznych. W roku akademickim 2010/2011 i 2011/2012 był stypendystą Starosty Powiatu Przasnyskiego. Od 2015 r. prowadzi klasę klarnetu w Szkole Muzycznej I st. w Przasnyszu. W 2016 r. został laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych Dla Uczniów i Pedagogów w Namysłowie.

Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa