Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 16 października 2011r. w parafii św. Stanisława BM w Czernicach Borowych odbył się koncert z okazji XI Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II- człowiek modlitwy”. Organizatorem koncertu był proboszcz parafii ks. Michał Gaszczyński, który serdecznie powitał artystów, zaproszonych gości i wszystkich obecnych parafian. Koncert prowadził Pan Paweł Wyrzykiewicz, który  poprzez słowa i pokaz multimedialny, przypomniał  najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, budząc u wszystkich osobiste wspomnienia związane z pontyfikatem  i osobą Papieża Polaka.

             Zebrani w kościele wierni podziwiali poszczególne prezentacje muzyki poważnej, patriotycznej i religijnej oraz pieśni i piosenek w wykonaniu Anny Orłowskiej (sopran) i Andrzeja Zagdańskiego (baryton). Śpiewającym artystom  akompaniował na pianinie Piotr Orłowski.

W przedstawionym repertuarze znalazły się m.in. następujące utwory: „Ave Maria” Gounoda, ,, Zostań z nami,” autorstwa Doroty Osińskiej, ,,Czarna Madonna”, ,,Polskie Kwiaty”, ,,Pytasz mnie” i „Barka”, którą wszyscy zaśpiewali razem.

          Koncert był niezwykłym przeżyciem duchowym, artystycznym i modlitewnym a przede wszystkim hołdem złożonym błogosławionemu Janowi Pawłowi II w 33 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa