Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W niedzielę 12 października 2014 r. z okazji XIV Dnia Papieskiego gościliśmy w naszej parafii zespół muzyki religijnej „Moja Rodzina” z Glinojecka. Zespół działa i koncertuje od 2009 roku w Polsce i poza granicami kraju. Tworzą go rodzice: Aldona i Artur Wiśniewscy oraz dzieci: Antonina (przed dwoma tygodniami wyszła za mąż), Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz. Wszystkich łączy muzyka, która jest wielką pasją całej rodziny. Ponadto Antonina i Gabriel piszą teksty i komponują. Zespół gra koncerty ewangelizacyjne ze świadectwem, bierze udział w Festiwalach Muzyki Chrześcijańskiej, Wieczorach Uwielbienia, rekolekcjach, spotkaniach różnych wspólnot oraz wielu ogólnopolskich projektach. Za działalność artystyczną zespół otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego – „Pro Masovia”. Wydał trzy płyty: „Pomiędzy”, „Twa obecność”, „W świąteczny czas” i pracuje nad następną. Zespół „Moja Rodzina” brał udział w liturgii Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00, a później zaprezentował koncert w hołdzie dla Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin, który był sponsorowany przez fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękujemy i razem z Radą Duszpasterską i Akcją Katolicką naszej parafii. Papieska niedziela była jeszcze jedną okazją do podziękowania za dar kanonizacji naszego papieża.

Skład zespołu:

Artur Wiśniewski, tata: fortepian, klarnet, saksofon sopranowy, trąbka

Aldona Wiśniewska, mama: gitara elektro-akustyczna, wokal

Antonina: skrzypce, wokal

Gabriel: fortepian, gitara elektro-akustyczna, gitara elektryczna, skrzypce, wokal

Szymon: gitara basowa, kontrabas, skrzypce, wokal

Mikołaj: fortepian

Jeremiasz: perkusja

 

W niedzielę 12 października bieżącego roku podczas obchodów XIV Dnia Papieskiego pod hasłem ”Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”, w naszej parafii gościliśmy zespół “Moja Rodzina” pochodzący z Glinojecka.
Tego dnia w naszym Kościele o godzinie 10:00 odbyła się Msza Święta koncelebrowana, którą wraz z Ks. Michałem odprawił emerytowany proboszcz sąsiedniej parafii Pawłowo – Ks. kanonik Jerzy Skorłutowski.
“Rodzina jest na służbie Miłości, Miłość jest na służbie Rodziny” te piękne słowa 22 listopada 1981 roku wypowiedział Św. Jan Paweł II, który zawsze nauczał, że rodzina jest wartością najwyższą.
Zespół “Moja Rodzina” działa i koncertuje od 2009r. w całej Polsce. W skład zespołu wchodzi 7 osób, którzy rzeczywiście są rodziną. Państwo Wiśniewsy to: Tata Artur, Mama Aldona, Antonina, Jeremiasz, Mikołaj Szymon i Gabryś. Jako rodzina wielodzietna uczestniczą we wszelkich wydarzeniach Pro Life (Marszu dla życia i rodziny, a także w sympozjach o tematyce rodzinnej). Członkowie ”Mojej Rodziny” są przekonani, że życie jest największym darem jaki można dostać od Boga, a Rodzina to najważniejsze miejsce na ziemi. Muzyka towarzyszyła im od zawsze. W swoim dorobku mają trzy płyty: “Twa obecność”, “W świąteczny czas”, “Pomiędzy”.
Muzyka stanowi modlitwę, refleksję nad niesamowitą miłością jaką otacza Nas Bóg, a jednocześnie jest radosnym uwielbieniem. Za działalność artystyczną Zespół otrzymał wyróżnienie “Pro Masovia”. Obecnie pracują nad kolejną płytą.
Jan Paweł II jest patronem rodzin. Dzisiaj być świętym to prawie nie możliwe. Jest tyle zła, nienawiści, ale bez Pana Boga Świętym zostać jest nie możliwe. Nie lękajcie się kochać, nie lękajcie się być otwartymi na drugiego człowieka, nie lękajcie się modlić, bo to właśnie Modlitwa jest najwspanialszą rozmową z Bogiem. “Modlitwa otwiera Nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosić pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat”- tak postrzega Modlitwę Papież Frańciszek. Nie bójmy się żyć dla miłości. Dom budujmy z wiarą, nadzieją i miłością, bo taki dom nigdy nie runie! W każdym z nas można odnaleźć Anioła, jeśli będzie się do szukać prawdziwie. A takich Aniołów jest potrzeba dużo, żeby pomagać, nawracać, scalać to co przez grzech się rozpada. Pamiętajcie o miłości do Boga i bliźnich! Bez miłości człowiek uschnie jak kwiat bez wody.
To piękne przesłanie było świadectwem ewangelizacyjnym przekazanym naszej parafii w kolejnym Dniu Papieskim przez zespół “Moja Rodzina”.

Tekst: Magdalena Stępień

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa