Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W piątek 24 października 2008r. o godzinie 18:00 w kościele parafialnym w Czernicach Borowych odbył się koncert z cyklu “Mazowsze w Koronie, Staropolskie Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej” pt. “Cztery Pory roku” Antonio Vivaldiego. Dzięki staraniom władz samorządowych oraz kościelnych mieliśmy okazję zapoznać się z  muzyką genialnego kompozytora ” muzyki natchnienia” Antonio Vivaldiego. Muzyków przywitał Wójt Gminy Czernice Borowe pan Wojciech Brzeziński oraz  proboszcz parafii Czernice Borowe ks. kanonik Stanisław Bednarski.
Słowo o postaci i twórczości Antonio Vivaldiego wygłosił w swoim “słowie o muzyce” Igor Pogorzelski. Następnie mogliśmy usłyszeć Stabat Mater w wykonaniu Doroty Lachowicz (alt), wspomaganej przez muzyków używających instrumentów dawnych: panią Monikę Raczyńską (klawesyn) i Antoniego Birula (teorba) oraz kwartet smyczkowy  Prima Vista (w składzie Krzysztof Bzówka, Józef Kolinek, Dariusz Kisieliński i Jan Kuta).
Było to jednak preludium do długo oczekiwanego występu maestro Konstantego Andrzeja Kulka. Znany i ceniony mistrz wraz z kwartetem Prima Vista wprowadził słuchaczy w cudowny świat wyobraźni wielkiego Vivaldiego. Po zakończonym koncercie Maestro podziękował publiczności za serdeczne przyjęcie i wyraził nadzieję na następny koncert w naszym kościele. Artystów pożegnał w imieniu mieszkańców Wójt Gminy Wojciech Brzeziński w słowach, które dają możliwość przypuszczać że koncerty takie będą corocznie organizowane w naszej miejscowości.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa