Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Afryka – Kamerun – Ndélélé, wioska blisko wschodniej granicy. Najbiedniejsza część kraju.

Tu mieści się nasza misja, przy której funkcjonuje także ośrodek zdrowia. Ludzie ubodzy, zwłaszcza ci, którzy mieszkają w malutkich wioskach rozrzuconych w buszu. Duża śmiertelność dzieci.

Dlaczego? Tu za wszystko trzeba zapłacić. Każdy test, strzykawka, tabletka – wszystko kosztuje. Jeśli możemy leczyć w naszym ośrodku, możemy pomóc także tym najuboższym, ale żeby móc leczyć trzeba móc diagnozować.

Potrzebujemy sprzętu do badania morfologii krwi. W Polsce to jest podstawowe badanie, a tu – w Ndélélé – by je wykonać trzeba pokonać jeszcze 100 km by dojechać do miasta Batouri. Dla wielu sama podróż to już za duży koszt a leczenie w mieście za drogie. W porze deszczowej problemem jest też podróż – trwa kilka godzin, a często staje się niemożliwa bo busy grzęzną w błocie. Możliwość wykonywania tego badania u nas pozwoliłoby nam częściej i skuteczniej leczyć na miejscu.

s. Karola Matyjaszczyk – Pasjonistka, misjonarka w Kamerunie

Więcej informacji >>>

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa