Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1 sierpnia 2021 - Apel zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 1. „Zgromadzeni na świętej wiec ... +++ 1 sierpnia 2021 - Intencje Mszy Świętych 02.08.2021 – 08.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2021 - Niedziela 01.08.2021. 77. rocznica Powstania Warszawskiego +++ 31 lipca 2021 - 18. rocznica urodzin Sebastiana Adamskiego 31.07.2021 +++ 30 lipca 2021 - Poświęcenie pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa 25.07.2021 +++ 27 lipca 2021 - „Sub una campana”, czyli jubileusz 500-lecia dzwonu Zygmunt 12 600 kg wagi, 450 cm całkowitej ... +++ 27 lipca 2021 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 25.07.2021 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ 27 lipca 2021 - 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę Więcej informacji >>> +++ 26 lipca 2021 - Intencje Mszy Świętych 26.07.2021 – 01.08.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 26 lipca 2021 - Papieskie Orędzie na Dzień Dziadków i Osób Starszych 25.07.2021 ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO ŚWIATOWY ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną w tradycji uroczystością Bożego Ciała. Inicjatorką ustanowienia tej uroczystości była Święta Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup Jakub z Liege po wyborze na papieża już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził to święto dla całego Kościoła.
 2. Msze Święte w naszej parafii o godzinie 10:00 i 12:00. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszy procesja eucharystyczna (teoforyczna) do czterech ołtarzy, następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i zakończenie uroczystości w kościele. Nasz udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Boże Ciało to uroczystość „nakazana”, dlatego wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje udział we Mszy Świętej.
 3. Dzisiaj Komunia Święta jest udzielana pod dwiema postaciami, podobnie jak w Wielki Czwartek podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej.
 4. Ostatnie nabożeństwo majowe w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, zostanie odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Ta Msza Święta zakończy „biały tydzień” dla dzieci z klasy czwartej, które w tym roku odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
 5. Po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy dawną oktawę Bożego Ciała i rozpoczynamy obrzędy poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach naszej parafii. W najbliższą sobotę Miłoszewiec i Ostafieje – Msza Święta o godz. 11:00.
 6. Serdeczne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, pocztów sztandarowych , dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich” oraz dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej i odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Dziękuję całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Janowi – Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu oraz p. Kasi Bugaj za posługę fotograficzną. Szczególne podziękowania dla druhów i druhen z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i pomoc organizacyjną. Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
 7. Bardzo dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy, które w odpowiedni sposób nawiązują do dzisiejszej uroczystości oraz tematyki Roku Duszpasterskiego Ducha Świętego, Roku Jubileuszowego Świętego Stanisława Kostki oraz Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości.
 8. Ołtarze zgodnie z tradycją wykonują następując miejscowości naszej parafii: ołtarz pierwszy przy posesji p. Plucińskich – Chrostowo Wielkie, ołtarz drugi przy posesji p. Łąkowskich – Czernice Borowe (mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej), ołtarz trzeci przy posesji p. Wojnarowskich – Zembrzus Wielki, ołtarz czwarty przy posesji p. Pikus – Chojnowo, Chojnówka i Kolonia Chojnowo. Dziękuję za dekorację naszych domów i posesji, a Radzie Duszpasterskiej za współpracę i okazaną pomoc.
 9. W piątek 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim dzieciom, szczególnie z naszej parafii, składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. Jutro bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 10. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00 lub o godz. 12:00.
 11. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty oraz pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 9:30. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna zostaną odprawione na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Zapraszam całą asystę i dziewczęta do sypania kwiatkami oraz „dzieci fatimskie”.
 12. W najbliższą niedzielę 3 czerwca pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” będziemy obchodzić XI Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 13. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 1 czerwca (piątek) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 1. Chrystus Pan nazwał swoje Ciało prawdziwym pokarmem, a swoją Krew prawdziwym napojem. Msza się kończy i Msza się zaczyna, ponieważ Jezus żyje i jest obecny wśród nas, szczególnie w Eucharystii. Bóg jest tak blisko nas, że w każdym tabernakulum jest skrawek nieba na ziemi. Z wiarą starajmy się przyjąć tę trudną prawdę i trwajmy w niej przez wszystkie dni naszego życia.
Rok liturgiczny 2020/2021

Poczta www

Archiwa