Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia. Jednocześnie jest to Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Jednoczymy się z Jasną Górą, gdzie dzisiaj o godz. 11:00 zostanie oprawiona Suma pontyfikalna z udziałem biskupów diecezjalnych pod przewodnictwem arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, który wygłosi homilię.
 2. Na zakończenie wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem będzie p. Grzegorz Kucharzewski. Z wykształcenia inżynier transportu, z zawodu jest nauczycielem i pracuje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach, w woj. podlaskim. Z zamiłowania pieśniarz i poeta. Interesuje się historią, szczególnie II wojną światową oraz powojennymi losami kraju i Polaków na ziemiach Polski północno-wschodniej. W swoich utworach literackich sięga często do tematyki historycznej (Obława Augustowska, losy Żołnierzy Wyklętych), ale pisze też piosenki o różnej tematyce, stroniąc od polityki. Znany z wielu występów i organizowanych tematycznych spotkań. Bard, któremu nie straszna odległość ani czas, by móc zagrać i zaśpiewać, co mu w duszy gra. W czasie spotkania będzie możliwość zapoznania się z nową książką jego autorstwa o tematyce poetyckiej pt. “Ziemi krzyk”. Dziękujemy za przybycie i obecność. Razem z p. Grzegorzem jest wśród nas znana nam z wcześniejszych spotkań poetyckich p. Barbara Sitek – Wyrembek. Naszym gościom życzymy łaski zdrowia, opieki matki Bożej Czernickiej i Jasnogórskiej oraz błogosławieństwa Bożego.
 3. Fundatorem i mecenasem 6. edycji wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną jest Fundacja „SCALAM – prostujemy drogi życia” za co bardzo dziękujemy. Podziękowanie również za patronat medialny dla Płockiej Edycji Gościa Niedzielnego i Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez śpiew i muzykę, szczególnie młodzież, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania w liczbie 30. osób odbędzie się w niedzielę za tydzień w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00.
 5. Starosta Przasnyski oraz Samorząd Gminy Przasnysz zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminne, które odbędą się dzisiaj w miejscowości Bogate. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Samorząd Gminy Czernice Borowe reprezentują przedstawiciele naszej parafii.
 6. Za tydzień Ogólnopolskie Święto Plonów na Jasnej Górze połączone z dwudniową pielgrzymką rolników. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta połączona z błogosławieństwem wieńców dożynkowych.
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę 9 września Dożynki Gminno – Parafialne, które zostały w tym roku przeniesione z parafii Rostkowo do naszej parafii ze względu na Rok Jubileuszowy Świętego Stanisława Kostki. O godzinie 12:00 Msza Święta w kościele z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Już dziś razem z Radą Duszpasterską zapraszamy całą parafię do modlitwy dziękczynnej i prosimy poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej. Szczegółowy program w ogłoszeniach za tydzień.
 8. Dożynki Diecezji Płockiej razem z Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Sierpeckiego odbędą się w niedzielę za trzy tygodnie 16 września w Sierpcu na terenie Skansenu.
 9. W związku z dożynkami o charakterze gminnym, które zostały zaplanowane w naszej parafii Sołtys Czernic Borowych zaprasza na zebranie wiejskie wszystkich mieszkańców, które odbędzie się we wtorek 28 sierpnia o godz. 19:00 pod altaną nad stawem przy ul. Długiej.
 10. Ze względu na Dożynki Gminno – Parafialne oraz zbliżający się termin wizytacji kanonicznej zapraszam w niedzielę za tydzień na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 15:00 do sali spotkań na plebanii Radę Duszpasterską oraz przedstawicieli grup i wspólnot naszej parafii. Zmiana tajemnic różańcowych Kół Żywego Różańca z Czernic Borowych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w kościele.
 11. We wtorek 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, które zostało ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku. Jest to polskie święto wojskowe obchodzone 28 sierpnia w rocznicę wygrania przez Franciszka Żwirkę i Stanisława Wigurę Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych w Berlinie – Challenge 1932.
 12. W sobotę 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Naszym obowiązkiem jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach całego świata i pomordowanych w obozach zagłady oraz po zakończeniu wojny w więzieniach politycznych i stalinowskich łagrach.
 13. Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa, Parafia i Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają w sobotę 1 września do wspólnego upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej Apelem pamięci, który odbędzie się o godz. 19:00 na cmentarzu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spotkanie rozpocznie Hymn państwowy, następnie modlitwa za poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej, zamyślenie historyczne oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.
 14. Warto pamiętać, że od 2015 roku 1 września obchodzimy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia, który został ustanowiony przez papieża Franciszka.
 15. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi poprzedzona modlitwą różańcową.
 16. W pierwszą niedzielę miesiąca za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, asystę procesyjną, poczty sztandarowe, dziewczęta sypiące kwiatkami i „dzieci fatimskie”.
 17. W poniedziałek 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta. Razem z Dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Paniami katechetkami zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Czernickiej w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Po Mszy Świętej uczniowie zapalą znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobie Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku.
 18. W naszej parafii kończy się akcja dobroczynna pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”. Razem z dziećmi, do których trafią w tym tygodniu tornistry wyposażone w wyprawki szkolne, bardzo dziękuję wszystkim dobroczyńcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas. Jest jeszcze możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec 10. dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.
 19. Pod hasłem „Bądźmy rodziną, mówmy o rodzinie” w dniach od 22 – 26 sierpnia br. w Dublinie trwa 9. Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym. Cykliczne zjazdy zainicjowane zostały w 1994 roku przez Jana Pawła II i odbywają się co trzy lata w różnych miejscach na świecie. Diecezję płocką reprezentuje rodzina p. Wiśniewskich z Glinojecka, którzy tworzą również zespół muzyki chrześcijańskiej o nazwie „Moja Rodzina”.
 20. Dzisiaj na terenie gospodarstwa rolnego p. Ewy i Bogdana Dzielińskich o godz. 12:30 rozpocznie się Akademia Mleczna o raz pokazy polowe. W programie także wspólne grillowanie i różne atrakcje dla dzieci. Organizatorzy serdecznie zapraszają, a my życzymy dobrej pogody.
 21. Ośrodek Szkolenia i Wychowania jest jednostką Mazowieckie Wojewódzkiej Komendy OHP zlokalizowaną w miejscowości Jaciążek 64 A, w powiecie makowskim. Ośrodek zapewnia uczestnikom posiadającym  szczególnie trudne warunki rodzinne, nieodpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz całodobową opiekę wychowawczą w internacie  a także możliwość kształcenia i pomoc w uzyskaniu  zatrudnienia. Dzięki wykwalifikowanej kadrze wychowawczej pomagamy każdemu: uzupełnić wykształcenie, doradzimy w wyborze atrakcyjnego zawodu, pomożemy znaleźć pracę. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 15 – 18 lat. Zapewniamy naukę w szkole podstawowej klasy VII, VIII, gimnazjum, naukę w szkole branżowej I stopnia lub w formie pozaszkolnej, bezpłatne zakwaterowanie, 24/h dobę opiekę wychowawczą, zawodowe kursy doszkalające, zajęcia kulturalne, edukacyjne i sportowe. Więcej informacji na stronie mazowiecka.ohp.pl
 22. Dziękuję za każdą pomoc okazaną w ubiegłym tygodniu przez wielu parafian, którzy z udziałem sprzętu maszynowego oraz pracując fizycznie przyczynili się do znacznego postępu zaplanowanych prac porządkowych. Jutro również zapraszam ok. godz. 10:30, ponieważ będziemy nadal przewozić podarowane duże kamienie polne oraz chcemy dokończyć rekultywację ziemi parafialnej. Dzięki prowadzonym pracom odzyskano do użytku rolnego ok. 0,5 ha ziemi. Być może już w tym tygodniu zostaną zakończone prace przy remoncie kamiennego ogrodzenia cmentarza. Więcej informacji dotyczących tych prac w niedzielę za tydzień.
 23. Dziękuję p. Markowi Plucińskiemu z Rodziną za ufundowanie ornatu maryjnego ku czci Matki Bożej Czernickiej z pamiątkową dedykacją, który zostanie poświęcony podczas Mszy Świętej za Parafian o godz. 12:00 z modlitwą za wszystkich dobroczyńców naszej parafii.
 24. Dziękuję p. Łukaszowi Jabłonowskiemu z Gruduska za niewielką, ale istotną naprawę mechanizmu elektromagnetycznego jednego z dzwonów.
 25. Dziękuje za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji i remontów w parafii, którą złożyli w ubiegłym tygodniu p. Janusz i Kinga Rupińscy.
 26. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO MODLITWY PRZED ROZPOCZĘCIEM II SYNODU MŁODYCH DIECEZJI PŁOCKIEJ. Drodzy Diecezjanie, Kochani Młodzi Przyjaciele! Kilka dni temu, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, Ojciec Święty Franciszek w specjalnym przesłaniu adresowanym do Biskupa Płockiego, skierował do ludzi młodych następujące słowa: „I was przynagla miłość Chrystusa i umacnia Jego łaska. Miejcie odwagę! Świat potrzebuje Waszej wolności ducha, waszego ufnego patrzenia w przyszłość, Waszego pragnienia prawdy, dobra i piękna”.  31 sierpnia i 1 września br. przedstawiciele młodzieży naszej diecezji zgromadzą się w Płocku na II Synodzie Młodych. Będzie to doskonała okazja, aby niejako bezpośrednio odpowiedzieć na papieskie wezwanie. Przez dwa dni nasza młodzież będzie się zastanawiać nad przekazywaniem żywego Jezusa i Jego Ewangelii współczesnemu człowiekowi, szczególnie młodemu. Wszyscy wiemy, jak ważna jest troska o ewangelizację i chrześcijańską formację młodego pokolenia. Z pewnością zdajemy sobie też sprawę, jak trudne jest to zadanie i jak wiele wymaga wysiłku oraz cierpliwości. Zapraszam raz jeszcze przedstawicieli naszej młodzieży do Płocka, a Was – Drodzy Diecezjanie proszę serdecznie o modlitwę w intencji Synodu. Niech połączy nas wspólna odpowiedzialność! Niech wspólna modlitwa otworzy serca i umysły młodzieży na natchnienia Ducha Świętego i uczyni owocnymi synodalne obrady. Bp Piotr Libera – Biskup Płocki.
 27. Serdeczne życzenia dla parafian i gości obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 28. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 27 sierpnia (poniedziałek) – Święta Monika, matka świętego Augustyna. Modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia swojego syna, a także męża. Zmarła w Ostii w 387 roku. Polecajmy jej trudne sprawy powrotu do Kościoła ludzi zaniedbujących życie duchowe.
 • 28 sierpnia (wtorek) – Święty Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku. Jeden z największych umysłów naszej kultury, który przeszedł trudną drogę do poznania Chrystusa. Napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych.
 • 29 sierpnia (środa) – Święty Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie. Jest to jedyny święty, poza Maryją, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień urodzin ziemskich, jak też narodzin dla nieba.
 • 1 września (sobota) – Święta Bronisława, dziewica (ok. 1200-1259). Polska norbertanka, która żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, dlatego na różne dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga. Jej krewnymi byli m.in. święty Jacek Odrowąż i błogosławiony Czesław.
 1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej skłania nasze serca do jeszcze większego zawierzenia Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi „uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn”, starajmy się wiernie wypełniać te wskazania. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, rolniczego trudu, pielgrzymek maryjnych oraz wielkich wydarzeń religijnych i patriotycznych, a także ostatnie dni urlopów i wakacji. Prośmy, aby nasza codzienność była pełna Bożej obecności, a Boże błogosławieństwo niech nas broni i strzeże.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa