Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

napelnij_dzban_szkolenie

Już 25 października będziemy znowu napełniać dzbany. Pamiętacie naszą lipcową akcję? Byliśmy wtedy we wszystkich płockich parafiach. Mówiliśmy o Światowych Dniach Młodzieży, zachęcaliśmy o przyjmowania pielgrzymów w swoich domach i w końcu zbieraliśmy pieniądze do puszek – dzbanów, które zostaną przeznaczone na organizację przyjazdu młodzieży z Armenii i Gruzji do Płocka na Dni w diecezji podczas ŚDM.

A już niedługo, wolontariusze Studni Jakubowej zawitają do każdej parafii diecezji płockiej. Tak, to będzie wielkie wydarzenie. Dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. 10 i 17 października odbędą się szczegółowe szkolenia w dekanatach. Prosimy wszystkich wolontariuszy, członków Parafialnych Centrów ŚDM oraz wszystkich, którzy właśnie teraz chcą włączyć się w przygotowania do ŚDM o obecność na szkoleniach i aktywny udział w akcji.

UWAGA – KONKURS

Zachęcamy, aby w trakcie całej akcji Napełnij dzban młodzież dokumentowała swoje działania począwszy od etapu przygotowań do niedzieli 25 października (relacja foto – video). Z tych materiałów powinna powstać prezentacja lub filmik ukazujący pracę całego dekanatu podczas tej akcji.

W konkursie biorą udział dekanaty (dekanaty płockiej mogą również wziąć udział w konkursie, biorąc udział w akcji Napełnij dzban w innym dowolnym dekanacie). Nagrodą jest 20% zniżki na wyjazd do Krakowa na ŚDM dla wszystkich biorących udział w akcji w zwycięskim dekanacie.

Punktacja

50% punktów – udokumentowanie całej akcji począwszy od etapu przygotowań do niedzieli 25 października (relacja foto – video). Z tych materiałów powinna powstać prezentacja lub filmik ukazujący pracę całego dekanatu podczas tej akcji. Filmik należy dostarczyć do 15 listopada 2015 o Diecezjalnego Biura ŚDM w Płocku.

20% punktów – pomysłowość i kreatywność dekanatu w oznakowaniu się podczas akcji.

20% punktów – ilość osób biorących udział w dekanacie w akcji Napełnij Dzban, a w szczególności nowe osoby pozyskane w celu przeprowadzenia akcji (rozliczane wg formularza w załączniku, który wypełnia każda osoba biorąca udział w akcji).

10% punktów – ilość zebranych pieniędzy przeliczona wg współczynnika ilości zebranych środków na jednego parafianina.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 08.12.2015r.

UWAGA!!!

Akcja odbywa się w całej diecezji z wyłączeniem dekanatów płockich oraz parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie (w św. Franciszku akcja Napełnij Dzban odbędzie się 8 listopada, ale młodzież z tej parafii uczestniczy w szkoleniu w wyznaczonym terminie).

Do pobrania:

Formularz uczestnika – pobierz

Protokół z otwarcia puszek – pobierz

Instrukacja dla dekanalnych duszpasterzy młodzieży – pobierz

Parafia i kwota – pobierz

Parafia i nr puszk – pobierz

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa