Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

1. Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, która kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i jest nazywana w tradycji niedzielą przewodnią lub białą (od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w pierwszych wiekach chrześcijaństwa). Jest to również Święto Miłosierdzia Bożego, ponieważ prosił o to sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny, a ustanowił ten tytuł Święty Jan Paweł II w 2000 roku.

2. Za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego.

3. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna 73. Tydzień Miłosierdzia, który w tym roku przebiega pod hasłem roku duszpasterskiego w Polsce „Idźcie i głoście”.

4. Dzisiejsza niedziela jest także świętem patronalnym Caritas w Polsce, a więc także naszego Parafialnego Zespołu Caritas, któremu składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za podejmowane dzieła miłosierdzia wśród nas.

5. Z okazji rozpoczynającego się dziś Tygodnia Miłosierdzia warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II z roku 2002 wypowiedziane w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

6. Z okazji 3. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, która przypada w czwartek 27 kwietnia, pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za życie i pontyfikat wielkiego polskiego papieża.

7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 12:00 Obraz Jasnogórski podejmują mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Długiej (początek od państwa Przybyłowskich). Nawiedzenie Rodzin będzie przebiegało według porządku z roku 2001-2002, gdy parafia przeżywała Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Po konsultacji z Radą Duszpasterską kolejność Nawiedzenia mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana w niedzielę za tydzień.

8. Zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj w sali spotkań na plebanii o godzinie 16:00.

9. Dzisiaj parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Przasnyszu przeżywa uroczystość odpustową ku czci swojego patrona z główną Mszą Świętą o godz. 12:00.

10. W niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej, czwartej i piątej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Z początkiem maja rozpoczną się spotkania próbne przed tymi uroczystościami.

11. Następna niedziela kończąca kwiecień, to trzecia niedziela Wielkanocy, która z ustanowienia Episkopatu Polski jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. W tym roku będzie to również pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, a konkretnie Listu Świętego Pawła Apostoła do Galatów. Przed każdą Mszą Świętą będziemy odczytywać fragmenty tego Listu. Niedziela Biblijna to także Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

12. W poniedziałek 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, który razem z Maryją Matką Bożą i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem Polski. Jutro więc nasze myśli razem z modlitwą skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30.

13. We wtorek 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, dlatego podczas Mszy Świętej o godz. 16:30, będziemy się modlić, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba powszedniego.

14. W sobotę 29 kwietnia zakończymy tydzień liturgicznym świętem Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Ponieważ bardzo wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, dlatego nadano jej tytuł doktora Kościoła, a w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

15. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą otoczymy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, szczególnie osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

16. Jest jeszcze możliwość ofiarowania produktów spożywczych i środków czystości w ramach wielkopostnej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas Polska „Tak – POMAGAM”. Z przyniesionych do kościoła produktów Parafialny Zespół Caritas przygotuje kilka paczek dla rodzin i osób samotnych w trudnej sytuacji życiowej, które zostaną przekazane z okazji Tygodnia Miłosierdzia. Za ofiarowane produkty i złożone ofiary materialne serdeczne słowa podziękowania.

17. Bardzo dziękuję p. Zenonowi Wojnarowskiemu za długoletnią posługę w asyście procesyjnej w podtrzymywaniu niesionej monstrancji z Najświętszym Sakramentem. Od Niedzieli Wielkanocnej tę posługę pełni p. Sławomir Sosnowski razem z p. Stanisławem Grzybowskim. Bardzo dziękuję za podjęcie się tego zadania. Jak również dziękuję wszystkim parafiankom i parafianom należącym do asysty procesyjnej. Z okazji 100 – lecia objawień fatimskich poszukujemy młodzieży żeńskiej do noszenia feretronu z figurką Matki Bożej Fatimskiej, do której w ostatnim czasie została zakupiona korona.

18. Zgodnie ze zwyczajem diecezjalnym połowa ofiar składanych na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jest przeznaczona na działalność Caritas Diecezji Płockiej.

19. Razem z Caritas Diecezji Płockiej bardzo dziękujemy dzieciom za złożone ofiary do skarbonek w ramach Jałmużny Wielkopostnej 2017 w wysokości 350 zł.

20. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Żeber za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w wysokości 2050 zł. Bóg zapłać.

21. W ostatnim czasie nad wejściem głównym do kościoła został zamontowany głośnik zewnętrzny firmy Rduch, który zastąpił wyeksplatowaną tubę i jakość dźwięku na zewnątrz będzie lepsza. Koszt tej małej inwestycji wyniósł 450 zł.

22. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości, składamy serdeczne życzenia (dzisiaj szczególnie Wojciechom i Jerzym). Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

23. Kończy się oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy trwali w radości paschalnej i zawsze byli świadkami miłosierdzia.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa