Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

17 czerwca 2021 - Dekret o odwołaniu dyspensy DEKRET  O ODWOŁANIU DYSPENSY  OD ... +++ 17 czerwca 2021 - XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę W imieniu Zarządu Krajowego Instyt ... +++ 17 czerwca 2021 - 1. rocznica urodzin Basi Smolińskiej 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 30. rocznica urodzin Damiana Mikłowskiego 13.06.2021 +++ 17 czerwca 2021 - 14 czerwca. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady 14 czerwca 1940 r. z więzienia w T ... +++ 17 czerwca 2021 - 80. rocznica męczeńskiej śmierci Patronów Miasta Działdowo: Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego Homilia Biskupa Płockiego Piotra L ... +++ 16 czerwca 2021 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 13.06.2021 Dziś jedenasta niedziela w roku li ... +++ 14 czerwca 2021 - Intencje Mszy Świętych 14.06.2021 – 20.06.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 czerwca 2021 - Reflektor najazdowy na głównej alei cmentarza parafialnego 04.06.2021 +++ 9 czerwca 2021 - 100. rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ODNOWIENIE AKTU POŚWIĘCENIA NAROD ... +++ webdesign

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina mesjański wjazd Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokonały się wielkie wydarzenia zbawcze.

2. Również dzisiaj w czasie Mszy Świętej za Parafian o godzinie 12:00 nabożeństwo Gorzkich Żali i adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00 w naszym kościele będzie wykonywana dekoracja Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do wspólnej pracy dekoracyjnej.

4. Z okazji Niedzieli Palmowej parafia Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu przeżywa dzisiaj doroczną uroczystość odpustową. Główna Msza Święta o godzinie 12:00.

5. W ramach przygotowania do XXIX Światowych Dni Młodzieży, które w roku 2016 odbędą się w naszej Ojczyźnie, pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery w Płocku trwa Synod Młodych połączony z Niedzielą Palmową. Z naszej parafii w tym spotkaniu uczestniczy czteroosobowa grupa młodzieży, która tworzy Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży.

6. W Wielką Środę o godzinie 19:00 rozpocznie się w kościele Parafialna Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Czernic Borowych. Razem z Radą Duszpasterską zapraszamy do licznego udziału w tym szczególnym nabożeństwie Wielkiego Postu, a druhów strażaków z naszej jednostki OSP prosimy o pomoc w sprawach organizacyjnych i porządkowych. Weźmy ze sobą lampki nagrobne, które na zakończenie nabożeństwa pozostawimy przy figurce Serca Jezusa Miłosiernego.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, które łączą się z liturgią Triduum Paschalnego.

8. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. O godzinie 10:00 w płockiej katedrze zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. O godzinie 18:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, sprawowana na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia. Komunia Święta w czasie tej Mszy Świętej zostanie udzielona pod dwiema postaciami: chleba i wina.

9. W Wielki Piątek o godzinie 16:00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej i adoracji Krzyża. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane
w czasie adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie (Collecta pro Terra Sancta). O godzinie 20:00 Gorzkie Żale (3 części) i możliwość sakramentu pokuty. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, a wiernych obowiązuje post ścisły.

10. W Wielką Sobotę o godzinie 18:00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i Eucharystia (przynosimy świece). Również za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

11. Ministranci i lektorzy, którzy będą brali udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego, są proszeni o przyjście do kościoła pół godziny przed ich rozpoczęciem.

12. Wielki Czwartek w tym roku przypada 2 kwietnia, a więc będziemy przeżywali 10. rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej przy Ołtarzu Wystawienia odmówimy dziesiątek Różańca Świętego i Litanię do Świętego Jana Pawła II.

13. Program adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę: 9:00-10:00 Miłoszewiec, Ostafieje i Kownaty, 10:00-11:00 Chojnowo Wieś i Osiedle, Chojnowo Kolonia, Chojnówka, 11:00-12:00 dzieci i młodzież, 12:00-13:00 Dzielin, 13:00-14:00 Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo, 14:00-15:00 Zembrzus Wielki, 15:00-16:00 Żebry, 16:00-17:00 Nowe Czernice (całość), Jabłonowo, ok. 20:00 – 21:30 Czernice Borowe (będzie możliwość sakramentu pokuty). Dzieci i młodzież na swoją adorację przynoszą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną. Ministranci uczestniczą w adoracji razem ze swoimi miejscowościami.

14. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 oraz po zakończeniu liturgii Wigilii Paschalnej. Wodę święconą można będzie zaczerpnąć z naczynia ustawionego w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu.

15. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte o godzinie: 6:00 – Rezurekcja, 10:00 – intencja parafialna, 12:00 – sakrament Chrztu Świętego. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Do czynnego udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam całą asystę, służbę liturgiczną ołtarza, druhów strażaków i dziewczęta sypiące kwiatkami.

16. Asystę procesyjną bardzo proszę o przygotowanie wszystkich paramentów liturgicznych. Za asystę są odpowiedzialni: p. Janina Stępień, p. Jolanta Kalinowska i p. Jan Pikus.

17. Druhów strażaków proszę o rozpoczęcie honorowej warty przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej, a także w Wielką Sobotę według ustalonych godzin i zwyczaju naszej parafii.

18. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian, którzy przyczynili się do dobrego i błogosławionego przeżywania rekolekcji wielkopostnych oraz czynnie w nich uczestniczyli. Szczególnie dziękuję za wspólną modlitwę dzieciom i młodzieży, a Dyrekcjom i Radom Pedagogicznym naszych szkół za owocną współpracę.

19. Słowa podziękowania dla wszystkich za okazaną pomoc przy pracach porządkowych na łące parafialnej przy stawie w ubiegłym tygodniu. Z Czernic Borowych: panowie – Zbigniew Tyburski i Rafał Skierski; z Nowych Czernic: p. Piotr Modzelewski; z Zembrzusa: p. Jan Grabowski, z Chrostowa: p. Marek Grabowski, z Żeber: panowie – Jacek Bartołd, Sławomir Kunkowski i Andrzej Żebrowski. Bóg zapłać.

20. Zachęcam do przedświątecznych porządków na cmentarzu i przypominam, że różnego rodzaju nieczystości zostawiamy w odpowiednich miejscach.

21. Apel Biskupa Płockiego o wsparcie zbiórki na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej
i na Bliskim Wschodzie: Drodzy Diecezjanie, zbliża się Wielki Piątek. Zgodnie z wielowiekową tradycją ofiary składane w tym dniu przez wiernych, uczestniczących w obrzędach wielkopiątkowych są przeznaczone na rzecz chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej oraz w krajach Bliskiego Wschodu (Palestyna, Syria, Liban, Jordania, Egipt, Cypr). Tegoroczna zbiórka ofiar przeznaczona jest szczególnie „na tych, co cierpią jak Chrystus”. Ze specjalną prośbą w tej sprawie zwróciła się do mnie Kongregacja Kościołów Wschodnich. Polecam zatem życzliwości płockich diecezjan „Collecta pro Terra Sancta”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stolicy Apostolskiej, która finansuje za nie wiele projektów charytatywno-edukacyjnych w tych regionach Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanie żyją w diasporze, a zwłaszcza w ziemskiej ojczyźnie Jezusa, jaką jest Izrael i Palestyna. Apeluję do Was Bracia i Siostry, byście otworzyli swoje serca i w Wielki Piątek, całując rany Ukrzyżowanego Pana, wsparli wielkodusznie wyznawców Chrystusa z rejonu Bliskiego Wschodu, którzy wiernie trwają przy Chrystusie niejednokrotnie za cenę swojej krwi i życia. Proszę również Księży Proboszczów o życzliwe potraktowanie tej niezwykle doniosłej sprawy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Wasz biskup Piotr.

Rok liturgiczny 2020/2021
Poczta www

Archiwa