Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela, to piąty dzień oktawy Bożego Narodzenia i ostatnia niedziela kończącego się 2013 roku, która jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji Msza święta za Parafian o godzinie 12:00, zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które przeżywają rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej złoty jubileusz sakramentu małżeństwa przeżywali państwo Eugeniusz i Mirosława Trojanowicze z Chojnówki, a państwo Tadeusz i Halina Granoszewscy z Czernic Borowych przeżywali diamentowy jubileusz, czyli 60 lat sakramentu małżeństwa. Kilka małżeństw w mijającym roku przeżywało też swój srebrny jubileusz. Małżeństwom diamentowym, złotym i srebrnym oraz małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny prosimy Boga, aby w tych skomplikowanych czasach, które niosą różne zagrożenia rodzinnego życia, wszystkie rodziny naszej parafii zawsze były prawdziwym Kościołem Domowym.

2. Wtorek 31 grudnia, to wspomnienie świętego papieża Sylwestra i zakończenie roku kalendarzowego. Msza święta dziękczynno – przebłagalna za mijający rok, zostanie odprawiona o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy tym bardziej, że w tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy”, można uzyskać odpust zupełny.

3. W najbliższą środę 1 stycznia, przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Maryją – Matką Bożą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2014. Tego dnia w szczególny sposób będziemy prosić w modlitwie o pokój na świecie. Jest to również zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione jak w każdą niedzielę: o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

4. W Nowy Rok 1 stycznia, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tych intencjach na zakończenie Mszy świętej o godzinie 8:00, zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej, a w pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi, poprzez sprawowaną w tym dniu Mszę świętą wotywną o godzinie 10:00.

6. Razem z Radą Duszpasterską podjęliśmy decyzję o zmianie godziny adoracji Najświętszego Sakramentu oraz procesji eucharystycznych w okresie letnim z Mszy świętej o godzinie 10:00 jak było do tej pory na Mszę świętą o godzinie 12:00, która zwykle jest odprawiana za Parafian i jest więcej czasu na modlitwę.

7. Niedziela za tydzień jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się podczas Mszy świętej o godzinie 12:00.

8. W sobotę 4 stycznia o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii odbędzie się wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszam.

9. W sylwestra przed północą zapraszam również wszystkich parafian i naszych gości do wspólnego powitania Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem, poprzez sztuczne ognie, noworoczne życzenia, a przede wszystkim modlitwę.

10. W ostatnim czasie parafia kupiła świąteczne obrusy do kościoła w cenie 2.165 zł.

11. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków za wykonanie nastrojowej dekoracji naszego kościoła, która pomaga nam lepiej przeżywać święta Bożego Narodzenia.

12. Bardzo dziękuję również młodzieży z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w prowadzonych pracach porządkowych przy dawnym stawie parafialnym.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 stycznia (czwartek) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Biskupi i doktorzy Kościoła, którzy żyli w IV wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa