Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiejsza niedziela jest piątym dniem oktawy Bożego Narodzenia i ostatnią niedzielą kończącego się 2019 roku, która jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny z Nazaretu Msza Święta o godzinie 12:00, zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które przeżywają różne rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym roku p. Hanna i Zenon Szemplińscy przeżywali żelazny jubileusz, a więc 65. rocznicę sakramentu małżeństwa. Trzy małżeństwa w mijającym roku przeżywały swój złoty jubileusz, a kilka małżeństw srebrny. Wszystkim małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny modlimy się, aby wszystkie rodziny naszej parafii zawsze były prawdziwym Kościołem Domowym.
 3. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 4. Wtorek 31 grudnia, to wspomnienie świętego papieża Sylwestra I i zakończenie roku kalendarzowego. Msza święta dziękczynno – przebłagalna zostanie odprawiona o godzinie 16:30 w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W środę 1 stycznia, będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy prosić w modlitwie o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie i w Syrii. Będzie to również zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W tym dniu jako katolicy mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.
 6. W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji na zakończenie Mszy Świętej zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi przez sprawowaną Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00 i modlitwę różańcową, która rozpocznie się pół godziny wcześniej.
 8. Niedziela za tydzień to pierwsza w miesiącu styczniu, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sylwestra przed północą, jak co roku od kilku lat, zapraszam parafian i naszych gości do wspólnego powitania Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem. W programie wspólne śpiewanie kolęd oraz modlitwa i błogosławieństwo. W tym roku również będziemy mogli odliczać czas przełomu Starego i Nowego Roku razem z zegarem wieżowym na dzwonnicy.
 10. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 wspólne spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej, Parafialnego Zespołu Caritas i Grupy Lektorów. Za tydzień o godz. 16:30 zapraszam na spotkanie opłatkowe Radę Gospodarczą.
 11. Rada Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Zespół Caritas zapraszają dzieci naszej parafii w sobotę 4 stycznia o godz. 14:00 na spotkanie świąteczno – noworoczne w sali widowiskowej OSP w Czernicach Borowych. W programie m.in. gry i zabawy z zespołem animacyjnym TAKT, kolędy w wykonaniu zespołu „Dekalog” oraz w wykonaniu Izabeli Sary Małkowskiej i Anny Kubiak, które w ostatnim czasie, pod auspicjami Fundacji „Nasze Dzieci”, nagrały płytę z kolędami, a także słodki poczęstunek i karnawałowa dyskoteka.
 12. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały poświęcone kreda, kadzidło i woda, które w tych dniach zgodnie ze zwyczajem przynosi do naszych domów Pan Kościelny. To zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia 2020 roku w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje.
 13. W najbliższy piątek 3 stycznia w ramach rekreacji świąteczno – noworocznej zapraszamy ministrantów, kandydatów i sympatyków piłki nożnej halowej, którzy są uczniami Szkoły Podstawowej, do udziału w spotkaniu sportowym w godz. 13:00 – 15:00.
 14. Bardzo dziękujemy za dzisiejszy nastrojowy koncert kolęd na dwie trąbki, saksofon i klarnet, w wykonaniu pana organisty Adriana, Sebastiana, Pawła i Martę, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00.
 15. Razem z Panem Kościelnym dziękujemy mieszkańcom Miłoszewca, którzy wczoraj uczestniczyli w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy.
 16. We Wrocławiu trwa 42. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbywa się czwarty raz w Polsce, w dniach 28 grudnia – 1 stycznia pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”. Bierze w nim udział ok. 15 tys. młodych z ponad 60. krajów Europy i innych kontynentów. Jest to kolejny etap „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, którą zapoczątkował Brat Roger z ekumenicznej wspólnoty Taizé pod koniec lat 70-tych. Spotkania odbywają się na przełomie roku, za każdym razem w innym mieście naszego kontynentu.
 17. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy modlitwą oraz pamiętamy o zmarłych w mijającym roku. Dzisiaj polecamy miłosierdziu Bożemu ofiary katastrofy lotniczej w Kazachstanie.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 2 stycznia (czwartek) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Biskupi i doktorzy Kościoła, którzy żyli w IV wieku.
 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziś kierujemy nasze spojrzenie na betlejemską szopkę, gdzie widzimy Świętą Rodzinę z Nazaretu. Módlmy się o świętość życia polskich rodzin oraz dziękujmy za ofiarną miłość naszych rodziców. Powierzajmy opiece Dzieciątka Jezus dzieci i młodzież, szczególnie z naszej parafii.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa