Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiejsza niedziela to trzeci dzień oktawy Bożego Narodzenia i ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, która jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia zaprasza nas do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i Świętemu Józefowi oraz do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 2. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny z Nazaretu Msza Święta za Parafian o godz.12:00, zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które przeżywają rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Małżeństwom złotym i srebrnym oraz małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny modlimy się, aby wszystkie rodziny w naszej parafii zawsze były Kościołem Domowym.
 3. Podczas każdej Mszy Świętej o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line) zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.
 4. Czwartek 31 grudnia, to wspomnienie Świętego Papieża Sylwestra I i zakończenie roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno-błagalno- przebłagalna zostanie odprawiona o godzinie 16:30 w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W piątek 1 stycznia, będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Matką Bożą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy prosić w modlitwie o pokój na świecie. Będzie to również zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W tym dniu jako katolicy mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, ale nie ma wstrzemięźliwości od potraw mięsnych ze względu na uroczystość. Ponieważ jest to pierwszy piątek, na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa.
 6. W Nowy Rok (1 stycznia) za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, która jest dniem czci Niepokalanego Serca Maryi. Msza Święta wotywna o godz. 10:00, a modlitwa różańcowa pół godziny wcześniej.
 8. Niedziela za tydzień to pierwsza niedziela miesiąca stycznia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Dzieciątka Jezus.
 9. W Sylwestra przed północą w tym roku nie możemy wspólnie powitać Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem i odliczać czas przełomu Starego i Nowego Roku, który wskazuje nam zegar wieżowy na dzwonnicy. Spotkajmy się jednak duchowo przez modlitwę różańcową, odmawianą o północy w naszych domach i rodzinach w ramach kolejnej akcji modlitewnej, proponowanej przez Fundację „Solo Dios basta” (Bóg sam wystarczy). Planowana wcześniej modlitwa w kościołach i kaplicach z adoracją Najświętszego Sakramentu została odwołana ze względu na obecną sytuację dotyczącą nocy sylwestrowej i przeniesiona do poszczególnych domów.
 10. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały pobłogosławione i poświęcone kreda, kadzidło i woda, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny. Będzie to zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii miałaby charakter „kolędy na zaproszenie”. Więcej szczegółów w niedzielę za tydzień.
 11. W ubiegłą niedzielę podczas kwesty do puszek zebraliśmy na pomoc dla ciężko chorej Laury z Ciechanowa 1.560 złotych. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich dobroczyńców za złożoną ofiarę oraz dla Parafialnego Zespołu Caritas, Liturgicznej Służby Ołtarza i Harcerzy za przeprowadzenie kwesty. Dla maleńkiej Laury przesyłamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa z nadzieją, że potrzebna suma pieniędzy na jej skuteczne leczenie zostanie uzyskana.
 12. Dziś Msze Święte po raz pierwszy odprawiam w ornacie z symbolami sakramentu małżeństwa, który ufundowała jedna z Rodzin naszej parafii, przeżywająca w mijającym roku kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo dziękuję za ten piękny dar, a poświęcenie ornatu odbędzie się przy najbliższej okazji.
 13. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli z okazji 20. rocznicy sakramentu małżeństwa p. Agnieszka i Piotr Górscy z Rodziną.
 14. Razem z Panem Kościelnym prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy mieszkańców Nowych Czernic od strony Węgry w ramach naszej zwyczajowej kolejności. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 11:00.
 15. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy naszą modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalu. Pamiętamy również o zmarłych w mijającym roku oraz o zmarłych współmałżonkach, rodzicach, dziadkach i rodzeństwie, których polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W niedzielę 20 grudnia br. zmarł ksiądz kan. Henryk Lipka – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Brwilnie. Odszedł do wieczności w 71. roku życia i 45. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w środę 23 grudnia pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona do grobu na cmentarzu przy kościele w Maszewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 27 grudnia (niedziela) – Święty Jan, Apostoł i Ewangelista. Jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 grudnia (poniedziałek) – Święci Młodziankowie. Dzieci, które zostały okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, chcącego zabić narodzonego Jezusa.
 • 31 grudnia (czwartek) – Święty Sylwester I, papież. Sprawował posługę 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego (wspomnienie dowolne).
 • 2 stycznia (sobota) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Biskupi i doktorzy Kościoła, którzy żyli w IV wieku.
 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziś kierujemy nasze spojrzenie na betlejemską szopkę, gdzie widzimy Świętą Rodzinę, która powinna być wzorem każdej rodziny. Módlmy się o świętość życia naszych rodzin oraz dziękujmy za ofiarną miłość małżonków i rodziców. Powierzajmy opiece Dzieciątka Jezus dzieci i młodzież. Niech Święta Rodzina z Nazaretu nam błogosławi oraz niech broni polskie rodziny przed różnymi zagrożeniami obecnych czasów.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa