Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiejsza niedziela to szósty dzień oktawy Bożego Narodzenia i ostatnia niedziela kończącego się 2018 roku, która jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia zaprasza nas do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i Świętemu Józefowi oraz do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
 2. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny z Nazaretu Msza Święta za Parafian o godzinie 12:00, zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw i rodzin z naszej parafii, które przeżywają rocznice i jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W tym roku p. Hanna i Zenon Szemplińscy przeżywali rocznicę 64. lat sakramentu małżeństwa, a szmaragdowy jubileusz, a więc 55 lat sakramentu małżeństwa obchodzili p. Mirosława i Eugeniusz Trojanowicz. Świętowaliśmy też diamentową rocznicę małżeństwa. Cztery małżeństwa w mijającym  roku przeżywały swój złoty jubileusz, a kilka małżeństw srebrny jubileusz. Małżeństwom szmaragdowym, złotym i srebrnym oraz małżeństwom i rodzinom, które przeżywają różne jubileusze i rocznice serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia. Za wstawiennictwem Świętej Rodziny modlimy się, aby wszystkie rodziny naszej parafii zawsze były Kościołem Domowym.
 3. Zgodnie z sugestią Listu Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podczas każdej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a na zakończenie Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo.
 4. Poniedziałek 31 grudnia, to wspomnienie świętego papieża Sylwestra I i zakończenie roku kalendarzowego. Msza święta dziękczynno – przebłagalna zostanie odprawiona o godzinie 16:30 w połączeniu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. We wtorek 1 stycznia, będziemy przeżywać uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Razem z Maryją – Matką Bożą chcemy rozpocząć Nowy Rok Pański 2019. Tego dnia w szczególny sposób będziemy prosić w modlitwie o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Będzie to również zakończenie oktawy Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W tym dniu jako katolicy mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.
 6. W Nowy Rok 1 stycznia, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, który jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji na zakończenie Mszy Świętej zostanie ofiarowana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi sakramentalnej. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi przez sprawowaną Mszę Świętą wotywną o godzinie 10:00 i modlitwę różańcową pół godziny wcześniej.
 8. Niedziela za tydzień to pierwsza niedziela miesiąca stycznia, dlatego na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sylwestra przed północą, jak co roku od kilku lat, zapraszam parafian i naszych gości do wspólnego powitania Nowego Roku na placu parkingowym przed kościołem. W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli odliczać czas przełomu starego i nowego roku korzystając z zegara wieżowego na dzwonnicy.
 10. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe Parafialnego Zespołu Caritas. Za tydzień również ok. godz. 16:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe Radę Gospodarczą, a w niedzielę za dwa tygodnie 13 stycznia planujemy wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Asysty Procesyjnej.
 11. Rada Duszpasterska, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafialny Zespół Caritas zapraszają dzieci naszej parafii w sobotę 5 stycznia o godz. 14:00 na spotkanie świąteczno – noworoczne w sali widowiskowej OSP w Czernicach Borowych. W programie m.in. gry i zabawy z zespołem animacyjnym TAKT, koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dekalog” oraz słodki poczęstunek.
 12. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostały poświęcone kreda, kadzidło i woda, które możemy zabrać z kościoła do naszych domów. To zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i zwiastun nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku w miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje.
 13. Przewodnik Grupy Złotej ksiądz Jakub Kępczyński zaprasza dziś na spotkanie opłatkowe wszystkich Pielgrzymów idących w tym roku na Jasną Górę w Grupie Złotej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Karniewie, a następnie dalsza część spotkania w miejscowej Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.
 14. Bardzo dziękujemy za dzisiejszy nastrojowy i trochę żywiołowy koncert kolęd na akordeon i trąbkę w wykonaniu Pana Adriana i Pana Sebastiana podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00.
 15. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Piotr i Agnieszka Górscy.
 16. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO I ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI. Kochani Bracia i Siostry! W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne, rodzinne Orszaki Trzech Króli. Zapraszam Was wszystkich do licznego udziału w tych jasełkach po ulicach mazowieckich miast i wsi! Niech barwne Orszaki zgromadzą całe rodziny, młodzież, kapłanów, siostry zakonne, a uśmiech na twarzach niech będzie wyrazem radości ze spotkania z naszym jedynym Królem. Nasze świętowanie z kolędami na ustach będzie okazją do upamiętnienia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r., w myśl tegorocznego hasła: „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.
  Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup Piotr.
 17. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Chorych otaczamy szczególną modlitwą, pamiętamy również w modlitwie o zmarłych, szczególnie w mijającym roku, których polecamy miłosierdziu Bożemu. Modlimy się za ofiary kataklizmu tsunami w Indonezji.
 18. W Boże Narodzenie zmarł ksiądz kanonik Mieczysław Zdanowski – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Antoniego w Zegrzu z siedzibą w Woli Kiełpińskiej. Odszedł do wieczności w 82. roku życia i 57. roku kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu śp. ks. Mieczysława Zdanowskiego została odprawiona w piątek 28 grudnia pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona na cmentarzu parafialnym w Woli Kiełpińskiej.
 19. W czwartek 27 grudnia br. zmarł biskup Tadeusz Pieronek, miał 84 lata. W latach 1992-1998 był biskupem pomocniczym diecezji sosnowieckiej, w latach 1993-1998 sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, a w latach 1998-2004 rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 i 3 stycznia 2019 r. Śp. bp Tadeusz Pieronek spocznie w krypcie biskupów w kościele Świętego Piotra i Pawła w Krakowie.
 20. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 2 stycznia (środa) – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu. Biskupi i doktorzy Kościoła, którzy żyli w IV wieku.
 1. Trwamy w radości Bożego Narodzenia. Dziś kierujemy nasze spojrzenie na betlejemską szopkę, gdzie widzimy Świętą Rodzinę, która powinna być wzorem każdej rodziny. Módlmy się o świętość życia naszych rodzin oraz dziękujmy za ofiarną miłość małżonków i rodziców. Powierzajmy opiece Dzieciątka Jezus dzieci i młodzież. Niech Święta Rodzina z Nazaretu nam wszystkim błogosławi.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa